Primera División, 8. kolo, 15.10.2011, 20:00 h
Barcelona 3:0 Racing Santander
Racing Santander

Barca rutinski do novih bodova

Mišo Gulić • subota, 15.10.2011.

Barcelona je u srazu s Racingom stigla do uvjerljive pobjede, a ponovno je ključan čovjek bio, treba li spominjati, Leo Messi. Nova dva zgoditka argentinskog majstora te jedan Xavija, bili su dovoljni za tri boda i preuzimanje prve pozicije od Reala koji je na toj poziciji stolovao tek 120 minuta.

Barcelona je sjajnom igrom potpuno deklasirala momčad Racinga, a podatak kako su jednom dijelu susreta imali posjed lopte od čak 80 posto, dovoljno će reći o kakvoj je dominaciji bila riječ.

Barcelona je, kao i obično, odmah na startu preuzela sve konce igre u svoje ruke te u potpunosti kontrolirala uvodne minute, konstantno boraveći na polovici Racinga.

Tek 11 minuta je trebalo Leu Mesiju da postigne svoj, ukupno, 15. zgoditak u sezoni i tako svoju momčad dovede u vodstvo od 1:0, a pogotku je prethodila sjajna akcija u kojoj je, uz pomoć Inieste, iz igre izbacio kompletnu gostujuću obranu. Samo minutu potom, nova prilika za briljantnog Argentinca, ali njegov udarac je završio malo poviše prečke.

Iako su gosti u narednim minuta opasno živjeli, uspjeli su izdržati, ali tek do 28. minute kada je Xavi, nakon odličnog ubačaja Pedra s lijeve strane, glavom zatresao mrežu za 2:0.

Pokušao je zatim i Villa, ali njegove namjere je navrijeme osujetio vratar Racinga i tako sačuvao svoju mrežu. Nakon još jednog odličnog prodora Pedra, u 36. minuti , još jednom je pokušao sveprisutni Messi, ali lopta je prohujala pored vratnice.

Minutu potom, Puyol je, nakon novog ubačaja Pedra, bio u velikoj prigodi, ali u najvažnijem trenutku se spetljao te dozvolio braničima Racinga da loptu pošalju daleko od gola. Pred odlazak na odmor, Villa je stigao uputiti dva opasna udarca, ali, na sreću po goste, nedovoljno precizna.

U nastavku susreta prvi su zaprijetili gosti preko Konea koji je tek malo "zagrijao" Valdesa. Bila je to prva, nazovimo je, prijetnja pred Barceloninim vratima. U 53. minuti, Messi je pokušao iz voleja, ali dobro postavljen je bio Racingov vratar Tono.

Narednih 15-ak minuta Racing je dobro parirao svojim domaćinima, Barcelona se primirila, da bi se u 69. minuti ponovno "ukazao" Messi te zabio svoj drugi zgoditak, ovaj put nakon odbijanca kojem je prethodio pokušaj Inieste.

Do kraja susreta Barcelona je malo popustila "stisak", a igrači Racinga su jedva dočekali kraj susreta, vjerojatno sretni s "tek" tri primljena gola i zadovoljni s činjenicom da su se "riješili" Messija i društva barem do proljeća i nove utakmice.

• Obrisan korisnik16.10.2011. u 07:17
    Nikad nitko kao Leo Messi ali to mi koji volimo i poznajemo nogomet,te smo ipak malo stariji pa smo imali srecu gledati mnoge velike u proslosti znamo vrlo dobro ali ne zelim o Messiju puno jer on sve kaze na terenu a mislim da jedva ceka svoje stare musterije,real madrid.Njima zabija ko na traci i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 01:55
    prvi gol messija, naprosto nevjerovatan, al dečko se naprosto pretplatio na takve golove!
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 01:50
    vidi se koliko je znacio povratak maestra inieste,uz briljantnog messija bilo je to dovoljno veceras...jedino lose je ozljeda piquea,15 dana out,i ponovo problem misica desne noge ko i sve ozljede dosad,nevideno..:(
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 00:47