Primera División, 8. kolo, 15.10.2011, 22:00 h
Granada 0:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Granada i Atlético bez golova

Ante Dubravac • nedjelja, 16.10.2011.

U sklopu osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva novi prvoligaš Granada na svom stadionu Nuevo Los Carmenes dočekala je Atlético Madrid. Susret je završio bez pobjednika rezultatom 0:0.

Prvu veliku priliku imali su domaćini već u četvrtoj minuti kada nakon centaršuta s desne strane glavom pokušava Ikechukwu Uche, ali njegov udarac pogađa u stativu pokraj nemoćnog gostujućeg vratara. Granada nastavlja s početnim pritiskom međutim dobar pokušaj Diega Mainza odlazi malo pokraj gola.

U 21. minuti još jedna velika prilika za Granadu. Grešku gostujuće obrane koristi Dani Benitez koji izlazi sam pred gostujućeg vratara, ali puca vrlo loše. Prvu pravu priliku Atlético je stvorio u 23.minuti preko Jose Antonia Reyesa čiji udarac s desetak metara golman odbija u korner.

Nakon malog zatišja u jednoj gužvi u gostujućem šesnaestercu lopta neočekivano dolazi do Beniteza koji se dugo namješta pa njegov udarac sa sedam metara gostujuća obrana uspijeva blokirati. Bila je to ujedno i posljednja prilika u prvih 45 minuta nakon kojih gostujuća momčad može biti zadovoljna što na odmor odlazi s 0:0.

I drugo poluvrijeme otvoreno je s pritiskom domaćina. Slobodan udarac s 17 metara visoko preko gola šalje Benitez. Sve do 65. minute gledatelji nisu vidjeli nikakvu opasnost pred vratarima, a tada škaricama s ruba peterca pokušava Diego, ali i dalje bez rezultatske promjene.

U 72. minuti Uche se odlično oslobađa svog čuvara i dolazi sam pred Courtoisa koji zaustavlja njegov pokušaj. Sedam minuta prije kraja susreta povratna lopta za Reyesa koji sa 16 metara nije precizan. Posljednju priliku na utakmici imao je Reyes, ali je ostalo početnih 0:0.

U idućem kolu Granada odlazi na gostovanje kod Sportinga dok će Atlético Madrid na svom Vicente Calderonu dočekati Mallorcu.

• ElKun1016.10.2011. u 02:32
    Teško će Atletico u LP sljedeće sezone ako nastavi s ovakvim igrama. Trebaju se što brže uigrati jer Valencia i Malaga bježe već tri boda s utakmicom manje.