Trica Lyona, preokret Montpelliera

Lovro Štrbinić • subota, 15.10.2011.

U desetom kolu francuskog prvenstva Lyon je s 3:1 svladao momčad Nice na Gerlandu, dok su pravu golijadu vidjeli gledatelji u Montpellieru. Domaćini su nadoknadili zaostatak za Dijonom i upisali nova tri boda, dok je Marseille kod Toulousea uzeo bod.

Deseto kolo francuske Ligue 1 krenulo je subotnjim utakmica nakon kojih su se Lyon i Montpellier izjednačili s PSG-om na vrhu ljestvice. Lavovi su na svom travnjaku s lakoćom svladali Nancy. Već nakon 31 minute igre bilo je 3:0, uz dva gola Bastosa i jednog Gomisa na asistenciju Brianda. Nancy je smanjio u 88. minuti preko Junga, a u sastavu Dinamovog suparnika u Ligi prvaka danas nije bilo Dejana Lovrena.

Dvostruko više pogodaka vidjeli su, pak, gledatelji u Montpellieru. Dijon je s dva rana pogotka Corgneta u devetoj i 11. minuti šokirao drugoplasiranu momčad prvenstva, ali do odlaska na predah gosti su zabili i jedan pogodak u svoju mrežu, točnije Paulle u 27. minuti, pa se u drugo poluvrijeme ušlo s rezultatom 1:2 na semaforu.

No, već nakon pet minuta nastavka Giroud je zabio za poravnanje, a isti igrač je iz kaznenog udarca u 58. donio domaćinima prednost. U 64. minuti Camara je domaće navijače riješio briga, da bi devet minuta prije kraja Giroud došao do hat-tricka. U posljednjoj minuti poraz Dijona ublažio je Guerbert.

Za razliku od dvije prethodno spomenute utakmice, u Toulouseu nije bilo pogodaka. Domaćini i Marseille su u derbiju kola odigrali 0:0, a obje ekipe su susret završile s igračem manje. U 57. minuti gosti su ostali bez Kaborea, dok je u 90. "pocrvenio" i Capoue kod Toulousea.

Vrijedi izdvojiti još jedan remi, kao i dvije pobjede gostiju. Brest i Caen su podijelili bodove nakon što je u 85. na asistenciju Niveta pogodio Heurtaux za goste. Ranije je Caen došao u vodstvo preko Grougija.

Vrijedne bodove s gostujućeg travnjaka uzeo je Lille, a i u ovom dvoboju su domaćini poveli, preko Oliecha u 36. minuti. Međutim, u 71. minuti je Payet izjednačio nakon dodavanja Hazarda, a Jelen je u 82. minuti zabio za preokret. Pred sam odlazak u svlačionice pogodio je i Debuchy iz kaznenog udarca za konačnih 1:3.

Nešto manje uvjerljiva bila je momčad St. Etiennea. Do pobjede 2:1 kod Eviana došli su zahvaljujući pogocima Batllesa u 46. minuti. i Aubameyanga pet minuta poslije. U 59. je gostima nadu vratio Sagbo, no do kraja se rezultat nije mijenjao i St.Etienne je skočio na devetu poziciju na tablici.