PSG nastavio s pobjedama

Maj Gašparac • nedjelja, 16.10.2011.

Danas su odigrane posljednje tri utakmice desetog kola francuskog prvenstva. U popodnevnom terminu vodeći PSG svladao je Ajaccio, a važnu pobjedu ostvarila je i ekipa Valenciennesa pobijedivši Sochaux. U utakmici koja se igrala kasnije, tri boda je izborila i momčad Rennesa pobjedom nad Lorientom.

Vodeći PSG na gostovanju je svladao Ajaccio rezultatom 3:1, a najzaslužniji za tu pobjedu bio je napadač Parižana Kevin Gameiro koji je postigao sva tri pogotka za svoju momčad. Prvi put je poentirao u drugoj minuti susreta, a vodstvo PSG-a potrajalo je do sredine poluvremena.

U 24. minuti Carl Medjani zatresao je mrežu udarcem iz blizine te su momčadi na odmor otišle s rezultatom 1:1. PSG je pobjedu izborio na otvaranju drugog poluvremena. Gameiro je bio precizan pred golom domaćina u 50. minuti za 2:1, a poentirao je i tri minute kasnije za konačnih 3:1 i četvrto uzastopno slavlje PSG-a.

Pobjedu su ostvarili i nogometaši Valenciennesa koji su na domaćem terenu uvjerljivo svladali Sochaux rezultatom 3:0 i s tri osvojena boda izašli iz zone ispadanja. Momčad Valenciennesa imala je inicijativu tokom cijelog prvog poluvremena, a vodeći zgoditak postigla je u 43. minuti. Strijelac je bio 19-godišnji Vincent Aboubakar kojemu je to prvi pogodak u prvenstvu u karijeri.

Nogometaši Sochauxa u drugom poluvremenu su zaigrali bolje te je veliku priliku za postizanje izjednačujućeg zgoditka imao Sloan Privat, no nije pogodio. Do drugog pogotka domaćini su stigli u 71. minuti. Vodstvo Valenciennesa tada je udvostručio Foued Kadir, a pobjedu je potvrdio Aboubakar svojim drugim golom tri minute kasnije.

U posljednjoj utakmici desetog kola Rennes je na domaćem terenu svladao Lorient rezultatom 2:0 i tom pobjedom ga prestigao na prvenstvenoj ljestvici. Vodeći pogodak nogometaši Rennesa postigli su u 10. minuti, a strijelac je bio Jires Kembo-Ekoko. Domaćini su vodstvo udvostručili u 63. minuti kada je Jonathan Pitroipa uspješno realizirao kazneni udarac i pogodio za konačnih 2:0.