Nice 3:0 Bordeaux
Bordeaux

Nice pobijedila Bordeaux

Dino Brumec • subota, 15.10.2011.

U srazu Nice i Bordeauxa, dvije momčadi pri dnu tablice, pobijedila je momčad Nice uvjerljivim rezultatom 3:0. Dva pogotka u prvom i jedan u drugom poluvremenu bili su ekipi Nice dovoljni za tek drugu pobjedu ove sezone kojom su na prvenstvenoj ljestvici preskočili Bordeaux.

Bio je ovo dvoboj dvije momčadi koje su do sad, u ovih minulih devet kola, zabilježile svaka samo po jednu pobjedu. Utakmicu su bolje otvorili domaćini i već u 11. minuti došli do vodstva kada je Eric Mouloungui poentirao na asistenciju Renata Civellija.

U 35. minuti Nice je povećala svoje vodstvo, a loptu iza leđa vratara Bordeauxa Cedrica Carassa smjestio je David Hellebuyck na dodavanje Camela Meriema. Tim se rezultatom otišlo u svlačionice. Nice je u prvom poluvremenu odigrala mnogo bolje od svojih suparnika i već tada osigurala pobjedu.

U drugom poluvremenu Bordeaux je pokušao stići vodstvo Nice, ali nije uspio. Dapače, došlo je i do povećanja vodstva Nice. Rezultat 3:0 postavio je Francois Clerc kojem je dodao Kafoumba Coulibaly. Gostujuća momčad na kraju nije uspjela postići ni počasni pogodak, a igrači Nice uzdignutih su ruku napustili teren.

U sljedećem kolu momčad Nice očekuje gostovanje kod Nancyja, dok Bordeaux dočekuje Brest. I jedni i drugi žele doći do pobjede kojom bi pokušali loviti priključak sa sredinom ljestvice.