United i Benfica do gostujućih bodova

Nikola Vlahović • utorak, 18.10.2011.

Skupina C u trećem kolu Lige prvaka donijela je dvoboj Otelul Galatija i Manchester Uniteda te Basela i Benfice. Crveni vragovi su iz dva penala došli do novih bodova, dok je Benfica s dva gola slavila na St. Jakob Parku...

Skupina C

Otelul Galati - Manchester United 0:2
(Rooney 64' (11 m), 92' (11 m))

Vezane vijesti

Prvih petnaestak minuta utakmice domaćini su odigrali vrlo hrabro te su dva puta zaprijetili Manchester Unitedu, a posebno je neugodno bilo u 12. minuti kada je Punoševac tukao s 25 metara, ali se Anders Lindegaard nije dao iznenaditi. S druge strane, Crveni vragovi odmah su odgovorili preko Andersona, ali je udarac veznjaka bio neprecizan. U 31. minuti iz slobodnog udarac pucao je Rooney, ali se vratar domaćina nije dao nadmudriti. U tim je trenucima Manchester ubacio u brzinu više te su redom pucali Rooney, Evra i Carrick, a potonji je imao i najbolju priliku, međutim, na odmor se otišlo s rezultatom s početka utakmice, 0:0.

Odmah početkom drugog poluvremena Manchester United je žestoko krenuo kako bi došao do vodstva. Tako je iz slobodnog udarca pucao Nani, ali vratar Otelul Galatija, Grahovac, obranio je njegov udarac. Kad već nije mogao iz igre zabiti gol, United je do prednosti došao s bijele točke. Nakon što je sudac svirao penal, najstrožu kaznu precizno je realizirao Rooney. Međutim, tri minute nakon vodstva, United je ostao s igračem manje. Zbog prekršaja nad domaćin napadačem crveni karton dobio je Vidić. Odmah su domaćini to pokušali iskoristiti, ali je udarac Ioana Filipa bio neprecizan te je ostalo 1:0 za goste. U 89. minuti isključenje je zaradio i Perendija. U sudačkoj nadoknadi gosti su imali još jedan jedanaesterac kojeg je ponovno uspješno realizirao Rooney.

Basel - Benfica 0:2
(Bruno Cesar 20', Oscar Cardozo 75')

Portugalski predstavnik u vodstvo je došao u ranoj fazi utakmice. Nakon nekoliko prilika koje su imale obje momčadi, gledatelji su vidjeli pogodak u 20. minuti. Nakon kombinacije Gaitana i Aimara, Argentinac je ostavio loptu za Brunu Cesara koji zabija za vodstvo svoje momčadi. Gostujućem vrataru u prvih 45 minuta najviše je prijetio Marco Streller, međutim, Basel nije uspio poravnati rezultat.

U drugom poluvremenu Basel je mogao doći do izjednačenja u 69. minuti. Ponovno je dobru priliku imao Streller, ali se sjajnom intervencijom istaknuo vratar Benfice Artur. Promašaje Basela Benfica je drugim pogotkom kaznila u 75. minuti. Sommera je iz slobodnog udarca matirao Oscar Cardozo. Do kraja susreta Benfica je ostala s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Emerson.

• Mihalj19.10.2011. u 14:25
    pogledaj ti penale pa pretpostavljaj. nisu bili sumnjivi, sumnjiv je bio jedino crveni vidiću a i smiješne su mi te rasprave o unitedu i sreći. zašto recimo arsenal nema sreće. ili liverpool i slične ekipe. sreću nekad moraš izazvati
    Mihalj
  • Sejlor19.10.2011. u 05:20
    Opet ce kapiten da izbiva tri utakmice.
    Sejlor
  • Obrisan korisnik18.10.2011. u 23:06
    Koji sretnici isuse,dva penala...jedva su dobili,nisam vidio,al pretpostavljam da su penali sumnjivi,ak ne oba,barem prvi...Manchester United je jedan od onih klubova koji skupinu igra preko volje,nekako skrumpira prolaz,a onda što natjecanje odmiče sve su bolji,tak da me ovo ne čudi...mislim da su... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.10.2011. u 22:53
    da postoji lakša grupa u njoj bi bio mančester dosta mi više tog kluba i njihove sreće