Pričuva Ramsey obradovao Arsenal

Maj Gašparac • srijeda, 19.10.2011.

Grčki Olympiakos pobijedio je Borussiju Dortmund i stigao do prve pobjede u Ligi prvaka. Tri boda su osvojili i nogometaši Arsenala koji su na teškom gostovanju u Marseilleu pobijedili zahvaljujući zgoditku Ramseyja u posljednjim trenucima susreta.

Marseille – Arsenal 0:1
(Ramsey 90')

Gosti iz Londona prvi su opasno zaprijetili. U 21. minuti Van Persie uputio je dobar udarac glavom, no Diawara je zaustavio loptu na gol liniji. Prednost momčadi Marseillea pokušali su donijeti Rémy i Lucho González, no nisu bili uspješni te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti, a u velikoj prilici se našao Walcott u 64. minuti, no njegov pokušaj zaustavio je vratar francuske ekipe Mandanda. U 90. minuti vratar Marseillea zaustavio je i dobar pokušaj Van Persieja, no nije ništa mogao učiniti dvije minute kasnije kada je Aaron Ramsey pogodio za tri boda Arsenala.

Olympiakos - Borussia Dortmund 3:1
(Holebas 8', Djebbour 40', Modesto 78'; Lewandowski 26')

Prvu veliku priliku u susretu imali su gosti. Pokušao je Kagawa u petoj minuti, ali nije bio precizan, a tri minute kasnije poveli su domaćini. Dobar centaršut Ivána Marcana iskoristio je Holebas i poentirao glavom za 1:0. Vodstvo domaćina potrajalo je do 26. minute kada je Lewandowski iskoristio dodavanje Götzea i postigao izjednačujući zgoditak. Gosti su u narednim minutama pokušali doći i do vodećeg pogotka. Imali su dobru priliku nakon izvrsnog prodora hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića u 36. minuti, ali vratar Olympiakosa Costanzo odbio je taj pokušaj u korner.

Do kraja poluvremena u vodstvo su se vratili domaćini. Rafik Djebbour poentirao je u 40. minuti te su nogometaši Olympiakosa na odmor otišli s prednošću. U drugom dijelu gosti su pokušali izjednačiti. Dobre prilike imali su Lewandowski i Jakub Błaszczykowski, no nisu bili uspješni. Olympiakos je svoju pobjedu potvrdio u 78. minuti kada je Modesto iskoristio centaršut Ibagaze i pogodio za 3:1.

• Obrisan korisnik26.10.2011. u 12:11
    samo naprijed, idemo pokazat svima da u nama ima još krvi!
  • Obrisan korisnik20.10.2011. u 08:15
    Haj nek jednom i Arsenal ovako pobijedi obično je ovako primao0 golove u zadnjim sekundama. Al sad me strah da nismo prekinuli kakvu kosmičku ravnotežu :)))
  • Mihalj20.10.2011. u 08:15
    da imaš pravo arsenal je čista suprotnost od manchestera koji je ozbiljna ekipa za razliku od arsenala