Metalurgu slavlje, Bosna i dalje na "nuli"

Mihaela Bradovski • četvrtak, 20.10.2011.

Rukometaši Bosne i u četvrtom pokušaju nisu uspjeli stići do prvih bodova u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. Uspješniji od Smajlagićeve momčadi bio je švedski predstavnik, IK Sävehof. Sastav Line Červara pred gotovo šest tisuća gledatelja na domaćem je terenu svladao poljsku Wislu...

Skupina A

IK Sävehof - Bosna BH Gas 24:20 (13:11)

Četvrto kolo u Skupini A otvorili su u četvrtak rukometaši Sävehofa i sarajevske Bosne. Švedski sastav nakon 60 minuta upisao je prvu pobjedu, dok je onaj Irfana Smajlagića ostao na posljednjem mjestu ljestvice bez ijednog boda na svom kontu. Domaćina je prema pobjedi, sa šest postignutih pogodaka, pogurao Erik Schefvert.

Nakon početnih 2:2, momčad Mikaela Franzena stigla je do 4-0 serije, no samo nekoliko minuta kasnije na semaforu je ponovno stajalo izjednačujućih 7:7. U idućim je minutama glavnu riječ u redovima gostiju vodio Amir Čakić. Zahvaljujući njegovim pogocima Bosna je stigla na 11:10. Solo dionica najraspoloženijeg gostujućeg pojedinca nije bila dovoljna za odlazak na odmor u rezultatskom plusu. Bosna je stala, a Sävehof upisao novu seriju, ovoga puta od tri pogotka i na odmor se otišlo pri rezultatu 13:11.

Oba sastava u nastavku nisu bila previše realizatorski raspoložena, Smajlagićeva momčad u drugih pola sata igre uspjela je postići tek devet pogodaka. Na golu BiH predstavnika stajao je raspoloženi Ivan Martinović (16 obrana) pa je uvelike zahvaljujući njegovu izdanju Bosna do samoga kraja ostala na tek četiri pogotka razlike. Briljirao je međutim i vratar švedskog predstavnika; Peter Johannesson upisao je 18 uspješnih intervencija.

Skupina C

Metalurg - Wisla Plock 31:27 (17:10)

Puno više pogodaka moglo se vidjeti u susretu između Metalurga i Wisle. Pred gotovo šest tisuća gledatelja rukometaši Line Červara ostvarili su važnu pobjedu zahvaljujući kojoj su preskočili društvo Larsa Walthera. Prvih pola sata igre Metalurg je dobio s velikih sedam pogodaka razlike. Poljska momčad uspjela je, u tom periodu, poentirati tek deset puta.

I iako se uoči povratka na parket činilo kako je pobjeda domaćih sigurna u njihovim rukama druga dionica dvoboja donijela je rast neizvjesnosti i triler u završnici. Wisla je uspjela stići do -1, a ključan se trenutak dogodio tri minute prije kraja kada je Angelov obranio sedmerac Eklemovića, nakon čega je njegova momčad pronašla način da dodatno povuče za konačnih 31:27.

Najbolji pojedinac na terenu bio je Mojsovski s impresivnih sedam pogodaka u prvih 30 minuta, 12 ukupno. Georgievski na domaćoj te Eklemović i Kavaš na gostujućoj postigli su po pet.

"U prvom poluvremenu igrali smo sjajno, no u svlačionici sam svojim igračima rekao kako ne smiju misliti da je sve riješeno. Kasnije su se i uvjerili kako je to istina. Emocije su u nastavku bile prejake", prvi su dojmovi Line Červara dok je Walther utakmicu prokomentirao riječima: "Razočaran sam igrom iz prvog dijela, u nastavku smo zaigrali kako znamo, ali propustili smo priliku za izjednačenje. Imam osjećaj da smo kući mogli otići s boljim rezultatom."