Ruesga donio bod Ademaru

Vedran Filipović • nedjelja, 23.10.2011.

Osim Zagreba i Barcelone, još tri utakmice rukometne Lige prvaka igrane su u subotu. Kiel i Ademar podijelili su bodove dok su Francuzi i Mađari slavili na domaćem terenu.

U skupini A Chambéry je svladao švicarski Kadetten Schaffhausen s 33:29 te napravio velik korak k drugom krugu natjecanja. Susret je bio izjednačen sve do 12:12, a na odmor Francuzi odlaze s dva pogotka prednosti (18:16). Osam minuta prije kraja bilo je 27:26, no domaćini su zaigrali bolju obranu u ključnim trenucima te golovima Baracheta i Detreza potvrdili dva boda.

U skupini B mađarski Veszprém nadvisio je Čehovske Medvede s 24:22, no jako su se namučili da stignu do ta dva boda jer je nakon 15 minuta bili 7:3 za rusku momčad. Marko Vujin je bio odlično zatvoren, ali je pri rezultatu 17:15 za goste na scenu stupio 40-godišnji Carlos Perez. Naturalizirani Mađar izjednačio je na 21:21, a vodstvo je domaćinima donio Ivancsik što se na koncu pokazalo presudnim.

Kod Mađara Perez deset golova, a Csaszar četiri dok je Renato Sulić jednom bio precizan, kao i Vujin. Goste je predvodio Šelmenko sa šest golova, a dobru podršku imao je i u Harboku s pet i Čipurinu sa četiri gola.

"Odlična utakmica dvije odlične momčadi. Na kraju mi smo bili sretniji i moram zahvaliti Perezu na odličnoj predstavi", rekao je domaći trener Lajos Mocsai dok je Vladimir Maksimov žalio za bodovima. "Imali smo šansu za pobjedu, ali napravili smo previše grešaka u napadu. Još jedan odlučujući faktor bio je Perez protiv kojeg nismo imali lijeka".

Pravu malu dramu vidjeli su gledatelji u Španjolskoj između Ademar Leona i Kiela u skupini D. Nijemci su startali furiozno te prema očekivanjima poveli 11:7 dok su na odmor otišli s prednošću od tri pogotka razlike. Osam minuta prije kraja susreta Kiel je imao 25:22 i činilo se kako će bodovi otputovati dalje od Leona.

No, Ademar se nije predao, stigli su do 26:26, ali Filip Jicha zabio je sedmerac 20 sekundi prije kraja za njemačkih 28:27. Španjolci nisu dobro odigrali zadnji napad te im je kao jedina nada ostao slobodan udarac s lijeve strane preko visokog njemačkog zida. Carlos Ruesga doživio je trenutak inspiracije te izvrsno pogodio za podjelu bodova i veliko španjolsko slavlje.

Domaće je do remija vrijednog pobjede vodio Stranovsky s osam pogodaka, Candau je dodao pet, a Čutura četiri. Kod gostiju trojica igrača su postigli šest pogodaka, a to su Andersson, Ilić i Jicha.