Liga prvaka, natjecanje po skupinama, skupina A, 4. kolo, 22.10.2011, 20:15 h
RK Zagreb 30:31(14:13) Barcelona
Barcelona

Odlični CO Zagreb propustio bod

Iz Arene Zagreb:Ivor Krapac, Damir Žbulj, Zvonka Keliš • subota, 22.10.2011.

U odličnoj atmosferi pune Arene, Croatia osiguranje Zagreb u četvrtom kolu rukometne Lige prvaka ugostio je Barcelonu. Prvih pola sata utakmice zaključeno je s minimalnom prednošću Zagrebaša (14:13). Nastavak utakmice donio nam je neizvjesnu borbu do posljednjih sekundi utakmice, ali nažalost u posljednjem napadu nije hrvatski prvak uspio stići do zasluženog boda.

CO Zagreb - Barcelona 30:31 (14:13)

Zagreb, Arena, gledatelja 12.300
Suci: Bernd Methe i Reiner Methe

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (5 obrana), Pešić (5 obrana), Horvat (10), Kopljar (4), Marić (3), Balić (2), Vukić (1), Tonči Valčić (3), Špiler (6), Josip Valčić, Šprem (1), Gal, Gojun

Barcelona Intersport: Šarić (16 obrana), Víctor Tomás (1), Nagy (6), Noddesbo, Jernemyr, Entrerríos (3), Ugalde, Rutenka (7), Mikel (3), Sorhaindo, Igropulo (1), Juanin (6), Sarmiento (2), Morros, Balaguer (2), Sjostrand

Izmjena rezultata: 4-2, 5-4, 7-6, 9-9, 11-12, 14-13 (poluvrijeme), 16-17, 19-21, 21-22, 24-25, 26-27 i 30-31 (kraj)

Sedmerci: CO Zagreb 7/7 (Horvat), Barcelona 5/6 (Rutenka)
Isključenja: CO Zagreb 8 minuta (Kopljar 4, Gal 4), Barcelona 4 minute (Nagy 2, Jernemyr 2)

Novi susret starih rivala, ali i humanitarni karakter utakmice čiji prihod bio namijenjen za pomoć obitelji tragično i prerano preminulog Iztoka Puca, legende hrvatskog i svjetskog rukometa, privukao je na tribine velik broj Zagrepčana. Puna dvorana prije početka utakmice gromoglasnim pljeskom pozdravila je po posljednji put Iztoka, ali je i u nastavku utakmice, odličnom atmosferom, pružala podršku hrvatskim rukometašima.

Trener CO Zagreba Ivica Obrvan na teren je poslao ovu, već standardnu, početnu postavu s Šegom na vratima, Vukićem i kapetanom Horvatom na krilima, Marićem na crti te Tončijem Valčićem, Kopljarom i Ivanom Balićem. Nakon izgubljene lopte u početnom napadu, Zagrebaši su se u obrani posložili u 5-1 formaciju s isturenim Vukićem, koji je trebao remetiti Barcelonin protok lopte.

posljednji pozdrav šampionu pucu

Pred sami početak utakmice zagrebačka publika u prepunoj Areni na dirljiv način oprostila se od legendarnog Iztoka Puca. Nakon što je na velikom ekranu puštena snimka pobjedničkog pogotka kojim je Puc donio naslov europskog prvaka Zagrebu, publika se, umjesto minutom šutnje, oprostila dugotrajnim i gromoglasnim pljeskom te je glasnim skandiranjem njegova imena uputila posljednji pozdrav šampionu.

Odlično je CO Zagreb otvorio utakmicu, raspoložen je bio stariji brat Valčić, koji je odlučno krenuo u utakmicu, zabivši i prva dva pogotka na utakmici, za 2:0 domaćih rukometaša. Za goste je prvi gol postigao Mađar Nagy, ali na isteku četvrt minute Kopljar pogotkom s linije devet metara drži prednost na plus dva. Čvrsti Marko je već u idućem napadu zaradio i prvo isključenje, Nagy i dalje golovima drži goste u priključku, ali s igračem manje važan pogodak postiže Špiler.

Nakon 11 minuta igre rezultat je prvi put izjednačen, a sedmerac je za 5:5 realizirao Rutenka. Tonči je i u narednim minutama bio raspoložen, pogotkom čuva prednost Zagrebaša, ali u tih početnih 15.ak minuta previše je bilo tehničkih pogrešaka u igri domaćeg sastava, a s obzirom na takav rasplet na terenu, dobro da je rezultat još uvijek bio aktivan.

U narednim minutama, nakon pogreške u obrani, Kopljar nepotrebno gura s leđa Raula Entrerriosa, zarađuje i drugo isključenje, a gosti to koriste te su u 19. minuti stigli do prvog vodstva na susretu. Rutenka je zabio treći pogodak u nizu Barcelone, a na semaforu je 8:9.

U posljednjih deset minuta prvog dijela Zagreb sređuje svoje redove i ponovno dolazi do prednosti, Vukić je još jednim pogotkom okrenuo rezultat na stranu domaćina, ali strogi i pomalo čudan kriterij sudaca šalje Mađara Gala na dvije minute prisilnog odmora, što koriste gosti te golovima Balaguera i Garcije odlaze na 10:11.

No posljednje minute poluvremena ponovno pripadaju CO Zagrebu, kapetan Horvat fantastičnim lobom sa sedam metara postiže svoj prvi gol na utakmici, a Lovro Šprem, koji je na nekoliko minuta zamijenio Vukića, u 27. minuti poravnava na 12:12.

U samoj završnici Horvat realizira još jednu kontru, Ivano Balić svoj prvi pogodak postiže u posljednjoj minuti poluvremena, za 14:13. Mogli su gosti i do izjednačenja u posljednjem napadu, ali, nakon pogreške Šege Nagy je promašio prazna vrata te se na odmor odlazi ipak s minimalnim vodstvom Zagrebaša.

Nastavak utakmice nisu dobro otvorili domaći rukometaši, razbranili su Šarića na vratima Barce, a s tri gola u nizu gosti okreću rezultat i odlaze na plus dva, bilo je 14:16. No, tada Marić postiže prvi gol za CO Zagreb u nastavku, a Horvat, ponovno fenomenalnim lobom iz sedmerca, nadmudruje i izluđuje Šarića i poravnava rezultat.

U 36. minuti na vrata dolazi Pešić, uz pomoć vratnice zaustavljaju sedmerac Rutenke, a Horvat s dva uzastopna zabijena penala u 39. minuti ponovno poravnava rezultat, bilo je 19:19. Pešić je nastavio s odličnim izdanjem u nastavku, zaustavio je nekoliko otvorenih šuteva gostiju. Neizvjesna utakmica nastavila se i u narednim minutama, u 49. Horvat realizirao još jednu kontru, izjednačio rezultat na 24:24.

U posljednjih deset minuta ulazi se s golom viška za goste, ali uporni Zagrebaši stalno drže priključak i ne daju da se Barcelona odvoji na više od dva pogotka razlike.

Šest minuta prije kraja Kopljar propušta šut za izjednačenje, a gosti mini serijom odlaze na plus tri, tri minute prije kraja utakmice. No, Kopljar i Horvat ipak u samoj završnici drže CO Zagreb u igri te je 30 sekundi prije kraja samo minus jedan, na semaforu je nevjerojatnih 30:31. Barcelona nije iskoristila svoj napad, ali nesporazum Kopljara i Balića oduzima šansu u posljednjim sekundama utakmice da CO Zagreb stigne do izjednačenja. Završilo je ipak s tih 30:31.

Najbolji u redovima Zagrebaša bili su Horvat s deset postignutih pogodaka, sedam je bilo s linije sedam metara, Špiler je dao pet pogodaka, dok je Marić četiri puta tresao protivničku mrežu, pruživši odličnu partiju u nastavku. Šego i Pešić upisali su svaki po pet obrana. Kod gostiju Šarić je skupio čak 16 obrana, dok su najbolji strijelci bili Rutenka sa sedam te Nagy i Garcia sa šest postignutih pogodaka.

• Obrisan korisnik24.10.2011. u 21:52
    Kopljar se razvio u jako dobrog igrača a protiv Barcelone se nijedan desni vanjski ne naigra jer ih obrani čuvaju Jernemyr Magnus i Viran Moros za tvoju informaciju jedni od najboljih svijetskih obrambenih igrača a s druge strane i sam Špiler je izjavio da je Kopljar zabijajući se u sredinu otvarao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2011. u 11:37
    pohvale momčadi zagreba, dobro su zaista igrali i držali se s barcom, koja je imala sudačku pomoć. odvratni su mi već ti ljigavci iz barcelone u svim sportovima. konstantno imaju sudački vjetar u leđa. što nije dovoljno da imaju fenomenalne momčadi i ogroman budžet, pa ih još i suci moraju stalno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2011. u 11:34
    pičkica kopljar u zadnjem napadu umjesto da puca po golu, proda loptu u aut.....baš je 'napredovao' ove sezone, nema što...
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 10:56
    Vidim Saric 16 odbrana nema sta svaka cast......Najbolji golman na svijetu
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 00:04
    btw. Obrvan radi fenomenalan posao u Zagrebu. Još kad bi bio izbornik umjesto Goluže... Izvukao bi maksimum iz reprezentacije kao što je napravio u Zagrebu. U prijevodu, igrali bi sigurno finale u Srbiji. Ovako će bit napeto.