Dva gola Ayewa za slavlje Marseillea

Maj Gašparac • subota, 22.10.2011.

Danas je odigrano sedam utakmica 11. kola francuskog prvenstva. Nogometaši Montpelliera svladali su Caen i tom pobjedom bodovno se izjednačili na vrhu tablice s PSG-om koji svoju utakmicu igra sutra. Bitnu pobjedu ostvarila je i ekipa Marseillea koja je svladala Ajaccio i osvojenim bodovima približila se gornjoj polovici tablice.

Nogometaši Montpelliera slavili su na gostovanju kod Caena rezultatom 3:1 i tom pobjedom, barem privremeno, se bodovno izjednačili s vodećim PSG-om. Montpellier je u vodstvo doveo branič Mapou Yanga-Mbiwa u 14. minuti, a šest minuta kasnije John Utaka je poentirao za 2:0. Strijelac trećeg zgoditka za goste bio je Younes Belhanda u 79. minuti, dok je počasni pogodak za domaćine postigao Benjamin Nivet tri minute kasnije iz kaznenog udarca.

Marseille je na domaćem terenu pobijedio Ajaccio rezultatom 2:0, a oba pogotka djelo su Andrea Ayewa. Ganski napadač istaknuo se u 20. minuti kada je promašio jedanaesterac, no ubrzo se iskupio. Prvi put je pogodio u 30. minuti, dok je drugi zgoditak postigao nakon pet minuta igre u drugom dijelu. Tom pobjedom nogometaši Marseillea odmaknuli su se od zone ispadanja i napredovali na 12. mjesto ljestvice.

Nancy je svladao na domaćem terenu momčad Nice rezultatom 1:0 i tako ostvario svoju prvu pobjedu u prvenstvu. Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale, Daniel Niculae pogodio je u 54. minuti za minimalnu pobjedu i tri boda domaćina. Jednakim rezultatom Saint-Étienne svladao je Valenciennes, a strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Laurent Batlles.

Momčadi Bordeauxa i Bresta podijelile su bodove, konačan rezultat njihovog dvoboja bio je 1:1. Bordeaux je u vodstvo doveo Yoan Gouffran u 52. minuti, a rezultat je poravnao Eden Ben Basat koji je pogodio 11 minuta kasnije. Istim rezultatom završen je i susret Sochauxa i Eviana. Sochaux je na domaćem terenu došao u vodstvo u 51. minuti zgoditkom Edouarda Butina, a gosti su bod izborili u posljednjim sekundama utakmice. U drugoj minuti sudačke nadoknade vremena strijelac za 1:1 bio je Aldo Angoula.

U posljednjoj utakmici dana Lorient je ugostio Toulouse, a njihov susret završen je bez pogodaka. Sutra su na rasporedu posljednje tri utakmice 11. kola, među kojima je i derbi između Lyona i Lillea.