Lille preokrenuo Lyon

Dino Brumec • nedjelja, 23.10.2011.

U nedjelju su francuski prvoligaši odigrali tri posljednje utakmice 11. kola najvišeg ranga francuskog nogometa. Trenutačno vodeći klub francuskog prvenstva PSG slomio je otpor Dijona i s dva gola u mreži gostiju očvrsnuo svoju poziciju na ljestvici. Rennes je pobijedio Auxerre u gostima, a Lille je kod kuće svladao Lyon.

Na Parku prinčeva PSG je dočekao Dijon i želio se s nova tri boda odmaknuti od konkurencije, posebno zato jer su i njegovi konkurenti prvi vrhu tablice ovaj vikend bili podosta uspješni. Tijekom cijelog prvog poluvremena PSG je imao inicijativu, ali mrežu Dijona načeo je tek u 42. minuti. Tada je Jeremy Menez dodao loptu za Nenea koji dovodi PSG u vodstvo.

U drugom poluvremenu scenarij utakmice bio je vrlo sličan onom u prvom, PSG je i dalje napadao, a to im se isplatilo tek u 89. minuti kada je Nene, svojim drugim pogotkom, postavio konačnih 2:0. Ovaj put asistirao mu je Clement Chantome. Bila je ovo peta uzastopna pobjeda PSG-a.

Rennes je išao na gostovanje u Auxerre. Domaćini su bolje otvorili utakmicu i imali terensku inicijativu tijekom čitavog prvog dijela, ali nakon 45 minuta na semaforu je stajalo 0:0. U drugom poluvremenu Rennes se sve više oslobađao i počeo prijetiti domaćim vratima. To im se vratilo u 74. minuti kada je Julien Feret postigao pogodak, a dodao mu je Razak Boukari. Taj rezultat ostao je do kraja utakmice i Rennes je tri boda odnio kući.

Kolo su kompletirali Lille i Lyon, a bila je to zasigurno najjača utakmica desete runde francuskog prvenstva. Bolje su utakmicu počeli igrači Lyona i u 22. minuti došli su u vodstvo pogotkom Jimmyja Brianda kojem je asistirao Yoann Gourcuff. Baš kada se činilo da će Lyon s vodstvom otići na poluvrijeme, Lille je izjednačio u 45. minuti pogotkom Mousse Sowa.

U drugom je dijelu Lille preuzeo konce igre u svoje ruke i s još dva pogotka preokrenuo utakmicu. Prvo je u 64. minuti Marko Basa povećao vodstvo Lillea, a zatim je Joe Cole u 83. minuti riješio sve nedoumice.

Dejan Lovren za Lyon je odigrao svih 90 minuta. Ovom pobjedom Lille je preskočio Lyon na prvenstvenoj ljestvici i sada ima 22 boda, dok je Lyon ostao na 20.

• Obrisan korisnik24.10.2011. u 11:18
    hehe, lovren:) pa mamić je trgovac kakvog svijet nije vidio....on je tu rupu od igrača prodao za 9 Mil eura-to je čudo!
  • Ronaldo924.10.2011. u 00:12
    ko želi pogađati? tko je kriv za jedan gol od ta tri koje je Lyon primio? više nije žalosno,tj. žalosno je šta je standardni reprezentativac