Bologna
Bologna 0:2 Lazio
Lazio

Ivana Spahija • nedjelja, 23.10.2011.

U posljednjem susretu osmog kola Serie A, nogometaši Lazija rutinski su u gostima svladali Bolognu i s nova tri boda uspeli se na drugo mjesto na ljestvici. Iako rezultat sugerira drugačije, nogometaši Bologne pružali su dobar otpor gostima iz Rima, koji su s dva pogotka okrunili vrlo važnu pobjedu...

Izabranici Edoarda Reje nisu dopustili iznenađenje na gostovanju kod Bologne, rezultatom 2:0 uzeli su vrijedna tri boda i uspeli se na drugo mjesto na ljestvici te za vodećim Udineseom imaju tek bod zaostatka. Iako su postigli dva pogotka, nogometaši Lazija prilično su riskirali, pogotovo u drugom dijelu kada su inicijativu potpuno preuzeli domaćini, koji nisu uspjeli doći do pogotka pa su bodovi zasluženo otišli u Rim.

Lazio je do vodstva mogao doći već u sedmoj minuti susreta, Ledesma je dobro dodao za Konka, koji je potom pogodio vratnicu. Pritisak se Nebesko plavima isplatio u 23. minuti, Hernanes je potražio vrata Bologne, a Acquafresca je koljenom nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu i Laziju donio vodstvo od 1:0.

Taj je pogodak probudio i domaćine koji su krenuli po izjednačenje. Pokušaj Acquafresce iz 24. minute uspio je zaustaviti Marchetti, koji je u 32. minuti odbio i vrlo neugodan pokušaj Ramireza. Bologna je do pogotka mogla doći i u 33. minuti, ali je pokušaj Acquafresce Lulić jedva izbio s gol-crte. Domaćini nisu imali sreće ni u 44. minuti, dobro je gađao Ramirez, još bolje obranio raspoloženi Marchetti.

Odmah po povratku s odmora, točnije, u 47. minuti, Rimljani su došli do drugog pogotka. Lulić je nakon dodavanja Hernanesa pronašao put do mreže Agliardija za vodstvo Lazija od 2:0. Nakon tog pogotka s prijetnjama je nastavila Bologna, udarac Pulzettija iz 65. minute ukrotio je Marchetti, a deset minuta kasnije Morleo je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. Do kraja susreta nije bilo većih prilika za promjenu rezultata pa je Lazio sa sigurnih 2:0 zaradio bodove vrijedne drugog mjesta. Bologna je nakon ovog poraza pala na 18. mjesto na ljestvici.