Genoa zaustavila Staru damu

Ivana Spahija • subota, 22.10.2011.

Prva dva susreta osmog kola Serie A ponudila su ponešto iznenađenja. Vodeći Juventus nije uspio doći do sva tri boda u neugodnom dvoboju s Genoom, iako je držao pobjedu u rukama sve do pred sam kraj dvoboja, izvukao je tek bod. U drugom susretu dana, unatoč dominaciji na terenu, Fiorentina je kod kuće uzela samo bod Cataniji...

Iako su bili nadomak pobjede u teškom dvoboju s Genoom, nogometaši Juventusa nisu uspjeli sačuvati vodstvo i rezultatom 2:2 uzeli su samo bod gostima. Nogometaši Stare dame dvaput su prosuli vodstvo, iako su napadači dobro odrađivali svoj posao, greške u obrani stajale su pobjede vodeću momčad Italije. Genoa je dobro iskoristila pružene prilike i zasluženo uzela bod u ovom dvoboju.

Prvu priliku u dvoboju domaćini su propustili već u prvoj minuti, Vučinić je odlično pronašao Matrija, čiji je udarac uspješno zaustavio gostujući vratar Frey. Pritisak se Juventusu isplatio samo pet minuta kasnije, Marchisio je potražio vrata gostiju, lopta je stigla do Matrija, koji je s lakoćom pospremio u mrežu Genoe za vodstvo Juventusa od 1:0.

Gosti iz Genove pokušali su uzvratiti u 12. minuti, ali je Dainelli iz blizine loptu neprecizno poslao pokraj vratnice. Juventus je do novog pogotka mogao doći u 25. minuti susreta, pokušaj Matrija uspio je zaustaviti Frey, a zatim je Chiellini odbijenu loptu poslao iznad grede. Unatoč pritisku Stare dame, Genoa je iz jedne od rijetkih prilika došla do izjednačenja. Igrala se 31. minuta kada je Merkel dobro uposlio Rossija, koji je glavom matirao Storarija i poravnao rezultat na 1:1.

Po povratku s odmora domaćini su nastavili s pritiskom na obranu Genoe. Pokušaj Barzaglija iz 47. minute prohujao je pokraj gola, a dvije minute kasnije Matri je pogodio iznad grede. Veliku priliku za vodstvo Genoa je propustila u 53. minuti, Merkel je pobjegao domaćim braničima, ali je potom pogodio vratnicu. Pet minuta kasnije Chiellini se našao sam ispred gola Freya, ali je loptu poslao pokraj gola.

Juventus je do drugog pogotka došao u 58. minuti susreta, Pirlo je odlično pronašao Matrija, koji je loptu poslao u mrežu Genoe za vodstvo Juventusa od 2:1. No, taj pogodak nije usporio goste, koji su krenuli po novo izjednačenje do kojeg su mogli doći u 63. minuti, ali je Merkel pogodio gredu.

Nakon prilično uzbudljivih sat vremena igre, obje su se momčadi primirile, Juventus je u 80. minuti zaprijetio preko Vučinića i Chiellinija, ali bez prave opasnosti po vrata Freya. Kada se činilo da će domaćini uzeti sva tri boda iz ovog dvoboja, u 85. minuti sijevnula je prilika za Genou. Kučka je odlično pronašao Caracciola, koji je loptu pospremio u mrežu Storarija za konačnih 2:2 i raspodjelu bodova. Juventus nakon ovog remija i dalje ostaje vodeća momčad iako njegovi pratitelji imaju utakmicu manje i za očekivati je kako bi netko od njih mogao zasjesti na sam vrh.

U drugoj utakmici dana odigranoj u Firenci, bodove su podijelile Fiorentina i Catania rezultatom 2:2, uz puno bolju igru domaćina kojima je pobjeda izmakla u samoj završnici. Fiorentina je do vodstva došla u 20. minuti susreta, Montolivo je ukrao loptu gostujućim braničima i idealno uposlio Jovetića, koji je s lakoćom svladao Andujara. Gosti sa Sicilije do izjednačenja su došli u 43. minuti, nakon izvedenog udarca iz kuta Delvecchio je loptu pospremio u mrežu Fiorentine, poravnavši rezultat na 1:1.

Domaćini su do novog vodstva došli u 62. minuti, Jovetić je lijepim pogotkom po drugi put u susretu matirao Andujara za vodstvo Fiorentine od 2:1. Taj je rezultat bio aktivan sve do 82. minute kada je Barrientos pronašao put do mreže Boruca i postavio rezultat na konačnih 2:2 za raspodjelu bodova u Firenci. Viole se s novim bodom nalaze na desetom mjestu, dok je Catania trenutno na sedmom mjestu na ljestvici.

• Obrisan korisnik23.10.2011. u 00:54
    bojim se da Juve kreće silaznom putanjom, a počele su i ozljede...
  • Obrisan korisnik22.10.2011. u 23:29
    neće bit ništa od contea i juventusa u ovoj sezoni,u ovih 7 kola imali su 6 lakih utakmica a oni su samo 3 pobjede ostvarili