Junak slavio nad Vinogradarom

Iz Sinja:Mišo Gulić • nedjelja, 23.10.2011.

Junak je na svom stadionu protiv Vinogradara osvojio tri velika boda u utakmici koja je obilovala prilikama, ali isto tako i kartonima. Gosti su susret završili s dva igrača manje, skrivili dva jedanaesterca i usprkos svemu tome poraženi s minimalnih 1:0.

Junak - Vinogradar 1:0 (0:0)

Sinj, igralište Junaka, gledatelja: 400

Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo); Robert Batorek (Osijek), Dario Ratković (Valpovo)
Strijelci: 1:0 Midenjak 84' (11m)

Junak: Runje, Gale, Ajduković (od 77. Sabljić), Ljubas, Mandac, Poljak, Šindik, Samardžić, Kozina (od 66. Midenjak), Tadić, Lagator (od 72. Sučić).
Trener: Mirko Labrović

Vinogradar: Kahlina, Jukić, Povrženić (od 80. Boban), Mišura, Bucković, Tokić, Ristovski, Dučkić, Hrnčević, Mišić, Kahrimanović.
Trener: Valentin Barišić

Prvih dvadesetak minuta je proteklo u žustroj borbi na sredini terena, bez izrazitijih prilika, ali s nekoliko lijepih minijatura na obje strane. Do prve prigode gosti su stigli u 22. minuti kada je nakon kornera iz izgledne situacije Bucković glavom pucao preko gola, da bi se minutu potom Ristovski našao oči u oči s domaćim vratarem Runjom koji sjajnom reakcijom otklanja opasnost i čuva svoju mrežu nedirnutom.

Mirko Labrović, trener Junaka:
"Znali smo da će ovo biti teška utakmica, jer je riječ o jednom jakom protivniku koji ima nekolicinu igrača s prvoligaškim iskustvom i stoga sam jako sretan s ovom pobjedom. Cijelu utakmicu smo odigrali u visokom ritmu i nagrađeni smo za borbenost, jer vjerujte nije lako kada vam momčad ima prosjek od 22 godine. Na kraju bih pohvalio cijelu momčad na prikazanom i vjerujem da u ovom ritmu možemo nastaviti i dalje."

Odgovor domaće momčadi se zbio u 28. minuti kada je Šindik prošao po desnoj strani te preciznom loptom uposlio usamljenog Tadića koji s pet metara uspijeva promašiti nemoguće. U nastavku akcije i Lagator je, nakon ubačaja iz kuta Poljaka, mogao do gola, ali njegov udarac glavom sigurno brani vrlo dobri Kahlina.

Iz prvog dijela vrijedi još izdvojiti dobre pokušaje Mišure i Hrnčevića, iz 34. i 40., kod Vinogradara te udarac Poljaka iz 43. minute s 10 metara kojeg je sigurno obranio gostujući vratar.

Otvaranje drugog dijela u potpunosti je pripalo domaćem sastavu, a prvi je zaprijetio Lagator u 51. minuti, međutim, mlako je pucao iz vrlo izgledne situacije nakon što ga je uposlio Tadić, da bi i Kozina u 53. s preko 20 metara bio za malo neprecizan.

Već u sljedećoj minuti sudac je, nakon što je u kaznenom prostoru srušen Samardžić, pokazao na bijelu točku, ali loše je pucao kapetan Junaka Mandac i tako proslavio gostujućeg vratara koji je lakoćom upisao veliku obranu.

Pomorac - Marsonia 1909 3:1 (1:0)

Pomorac je na svom stadionu svladao goste iz Slavonskog Broda rezultatom 3:1 i tako se, barem privremeno, probio na vrh ljestvice. Već u šestoj minuti za domaće je zabio Bjelanović, a na 2:0 je povisio Šaban na otvaranju drugog dijela u 49. minuti. Gosti su smanjili u 60. kada je zabio Kljajić, a svu nadu gostima u povoljan rezultat ugasio je Čuturilo u 82. za konačnih 3:1.

Nisu Sinjani posustajali ni nakon toga, a nakon pokušaja Poljaka iz slobodnog udarca u 57. minuti, kojeg je Kahlina uz manju nesigurnost uspio ukrotiti, nova prigoda za domaće bila je stopostotna Lagatorova iz 67., ali previše je oklijevao mladi napadač Junaka s udarcem i tako uprskao sjajnu prigodu.

Novi sinjski nalet zbio se u 74. minuti kada je Midenjak odlično prošao po desnoj strani, servirao loptu Sučiću na pet metara, ali loše je reagirao brzonogi sinjski napadač i tako propustio svoju momčad dovesti u vodstvo.

U 83. minuti Ristovski ruši Galu u kaznenom prostoru, a sudac ponovno pokazuje na jedanaesterac kojeg ovaj put sigurno realizira Midenjak za veliko slavlje domaće momčadi i vodstvo od 1.0.

Vinogradar je do kraja uspio zaraditi i dva izravna crvena kartona, prvi je pod tuš krenuo Hrnčević nakon prigovora, da bi mu se nedugo zatim priključio i Mišura koji je kao zadnji igrač srušio Sučića i tako ga spriječio da dođe oči u oči s vratarem Kahlinom.

Do kraja susreta, izuzev dalekometnog pokušaja Sabljića, nije bilo većih uzbuđenja pa su domaći nakon četiri kola posta upisali prvi trobod i time popravili svoju poziciju na ljestvici.