HAŠK i Mosor podijelili bodove

Dino Brumec • nedjelja, 23.10.2011.

Nastavljena je Druga HNL, a u utakmicama u Solinu, Čakovcu i Zagrebu domaćini nisu odnijeli nijednu pobjedu. Radnik je izborio bod kod Solina, Međimurje je teško nastradalo protiv Imotskog, dok je utakmica između HAŠK-a i Mosora završila bez pobjednika, ali i bez golova.

U Solinu je domaćin dočekao Radnik i protiv vjerojatno najmlađe momčadi lige imao imperativ pobjede s obzirom na to da je u posljednje dvije utakmice ostvario dva poraza uz zabrinjavajuću gol razliku 0:10. Radnik je opet bio sastavljen od gotovo isključivo mladih igrača, a ovog puta nije bilo ni iskusnog kapetana Kristijana Polovanca.

Dobro je počelo za domaćine jer je već u 13. minuti Glavina postigao vodeći pogodak. No, Radnik se nije predao i u 35. je minuti uspio izjednačiti Bešlićevim pogotkom. Tim se rezultatom otišlo na odmor, a da Radnik ne želi pasti bez borbe pokazala je u nastavku njihova momčad kad je čak uspjela i povesti pogotkom Mihaljevića u 72. minuti.

No, samo tri minute kasnije, igrač Radnika Gorupec srušio je Borozana u svom šesnaestercu, a sudac Sobol pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač za Solin bio je Grizelj za podjelu bodova. Dodajmo da je na utakmici dodijeljeno čak deset žutih kartona, a gostima je od toga pokazano šest javnih opomena.

Međimurje je kod kuće dočekalo Imotski i trebalo je pobjedu jer je momčad u posljednjih pet utakmica doživjela četiri uvjerljiva poraza i ostvarila je sveukupno samo sedam bodova na svom kontu. Imotski, s druge strane, gura vrlo dobro u prvenstvu i do sada je zabilježio samo jedan poraz. Nažalost po domaćine, njihov protivnik još je jednom pokazao da Međimurju fali određene kvalitete na pojedinim pozicijama i da nesređenost pozicije trenera ne može biti dobra za momčad.

Gosti su došli u vodstvo u 30. minuti kada je Mrčela pogodio, a s tim se rezultatom otišlo u svlačionice. Isti je igrač povećao vodstvo svoje momčadi u 70. minuti i već je tada bilo jasno tko će osvojiti bodove u ovom dvoboju. Konačnih 0:3 postavio je Dilber pred kraj utakmice i dovršio muku po domaćine. Čakovečki je drugoligaš trenutačno u vrlo teškoj poziciji, a hoće li se nešto promijeniti u smislu dovođenja pokojeg igrača u siječnju, ostaje za vidjeti.

Mosor je nakon tri uzastopne pobjede u vrlo dobrom raspoloženju otišao u Zagreb, u goste HAŠK-u. HAŠK je u prošlom kolu razbio Međimurje na svom terenu i željeli su nastaviti svoj niz. No, utakmica je završila rezultatom 0:0, a zadovoljni mogu biti i jedni i drugi. HAŠK zato jer nisu izgubili protiv jakog protivnika, a Mosor jer se njihov niz nepobjedivosti sad protegao na šest utakmica.