PSV-u bod kod Vitessea

Branimir Markota • nedjelja, 23.10.2011.

Odigrana su preostala tri susreta desete dionice nizozemske Eredivisie. Nogometaši PSV-a uzeli su samo bod na gostovanju kod neugodnog Vitessea u Arnhemu odigravši 1:1. Istim rezultatom završila je utakmica između Groningena i Twentea. Neriješene rezultate pratnje na najbolji način je iskoristio Alkmaar koji se domaćom pobjedom odvojio na vrhu ljestvice.

PSV se nakon uspješnog odrađenog posla u Europskoj ligi okrenuo gostovanju u nacionalnom prvenstvu kod Vitessea nadajući se pozitivnom trendu rezultata. Domaćin se nadao barem bodu kako bi zadržao priključak s gornjim dijelom ljestvice.

Crveno - bijela vojska odlično je započela utakmicu. Nakon uvodnog nadmudrivanja snaga, gosti su poveli u 18. minuti. Slovenski reprezentativni napadač Tim Matavž doveo je PSV u vodstvo na asistenciju Marokanca Labyada. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao.

U nastavku je domaćin zaigrao nešto angažiranije te je iskoristio nagomilani umor gostiju. Plod dobre igre Vitesse je ubrao u 58. minuti. Mrežu PSV-a zatresao je reprezentativac Obale Bjelokosti Wilfried Bony na asistenciju mladog Norvežanina Marcusa Pedersena. Neriješeni rezultat čini se kao najpravedniji ishod jer je svakoj momčadi pripalo po jedno poluvrijeme.

Naporan ritam utakmica nije omeo nogometaše AZ Alkmaara da uknjiže još jednu domaću pobjedu. Nakon teške utakmice i jedva izborenog boda na domaćem terenu u Europskoj ligi protiv Austrije Beč, AZ je minimalno savladao Rodu pogotkom Elma iz 51. minute i povećao bodovnu zalihu ispred PSV-a i Twentea na četiri boda.

I kod nogometaša Twentea osjetio se umor od ovotjednog nastupa u Europskoj ligi. Na teškom gostovanju kod Groningena odigrali su 1:1, iako su poveli u 20. minuti preko Ola Johna, Liberijca s nizozemskom putovnicom. Groningenu je izjednačenje i važan bod donio reprezentativac Južne Koreje Hyun – Jun Suk u 65. minuti.