Premiership, 9. kolo, 23.10.2011, 17:00 h
Queens Park Rangers 1:0 Chelsea
Chelsea

Chelsea pao na Loftus Roadu

Marko Domljanović • nedjelja, 23.10.2011.

Queens Park Rangersi su u posljednjoj utakmici devetog kola kreirali iznenađenje pobijedivši Chelsea. Bogati gosti nisu uspjeli dostići prednost domaćina nakon što su ostali sa dva igrača manje pa tako sad zaostaju za vrhom velikih šest bodova, dok njihovi današnji domaćini ovom pobjedom plove prema sredini tablice.

Chelsea je bolje otvorio susret i već u drugoj minuti u izglednoj se situaciji našao Drogba, ali njegov udarac nije bio precizan, a samo sedam minuta kasnije domaćini su poveli. Luiz je srušio Helguson u kaznenom prostoru gostiju i sudac Foy pokazuje na bijelu točku. Helguson uzima loptu i pogađa za 1:0.

Chelsea je tada preuzeo inicijativu, ali je na prvu ozbiljniju prigodu morao čekati sve do 28. minute kada je Mata fino pronašao Lamparda koji uspijeva pobjeći obrani domaćina, ali na kraju akcije i lopta bježi Lampardu. Pet minuta nakon toga gosti ostaju s igračem manje jer je Bosingwa kao zadnji igrač obrane srušio Wright-Phillipsa samo dva metra od vlastitog kaznenog prostora. Osam minuta kasnije Chelsea je ostala bez još jednog igrača - Drogba je grubo uklizao s obje noge u pokušaju da Taarabtu oduzme loptu i zaradio direktno isključenje.

Gosti su u drugi dio ušli mnogo angažiranije i već u prvih pet minuta složili dvije izgledne prilike, ali Lampard oba puta loše reagira. QPR uzvraća u 54. minuti kada Taarabt pronalazi Younga na desnoj strani, ali njegov udarac odlazi pokraj vratnice. U 69. i 71. minuti Lampard i Luiz padaju u kaznenom prostoru domaćina, ali ne uspijevaju iznuditi najstrožu kaznu.

U 77. minuti slobodan udarac za QPR nakon kojeg lopta dolazi do Helgusona koji ju šalje u gledalište. Tri minute kasnije opet prijeti Chelsea, ali Anelka glavom sa pet metara pogađa vratara Kennyja. Do kraja susreta nije bilo nekih izrazitih prigoda, osim ponekog udarca iz daljine koji nisu bili nimalo opasni, pa QPR tako upisuje veliku pobjedu protiv svojih rivala iz zapadnog Londona.

• Obrisan korisnik23.10.2011. u 22:12
    Ovaj sudac je zasluzio da mu se sudi u Hagu za ono sto je napravio u ovoj utakmici.Sudio je nepostojeci penal domacinu dok gostu mnogo izglednije situacije nije sudio,izmasakrirao je igrace gostujuce ekipe zutim i crvenim kartonima,sjeckao igru,unistio utakmicu.Vjerovatno je digao dobre pare od... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 20:59
    mah,banda od suca
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 20:57
    chris foy je legenda,posto jedno vrijeme nisu bili u centru paznnje ovo je dandas bila pobjeda sudca :)