Premiership, 9. kolo, 23.10.2011, 16:00 h
Blackburn 1:2 Tottenham
Tottenham

Van der Vaart za pobjedu Tottenhama

Marko Domljanović • nedjelja, 23.10.2011.

U utakmici koja se pokazala kao prilično zahtjevna za klub iz Londona, Tottenham je odnio tri boda sa Ewood Parka zahvaljujući golovima Van der Vaarta. Blackburn je u nastavku bio bolja momčad i svakako može žaliti za važnim bodovima koji su mu još jednom izmaknuli.

Domaćini su odmah žestoko krenuli u utakmicu, odlučni da osvoje važna tri boda, ali prvu priliku na utakmici imao je Tottenham. Nakon pet minuta visokog tempa, Blackburn gubi loptu na sredini igrališta i Lenon do kaznenog prostora i nabacuje, ali Bale zamalo prekratak. Domaćini su uzvratili već u idućem napadu, ali Yakubu prebacuje protivnička vrata nakon što se oslobodio dvojice čuvara.

Dvije minute kasnije novi pokušaj Tottenhama s krila, ali Bale ne uspjeva pronaći Adebayora. I onda - pogodak. Walker je odlično prošao po desnoj strani i pronašao Van der Vaarta u kaznenom prostoru domaćih, a Nizozemac bez problema pogađa za 0:1. Tri minute kasnije zamalo novi pogodak gostiju, ali nespretnu reakciju Olssena ispravlja Robinson i spašava svoja vrata od autogola.

U 25. minuti nova izvrsna prilika za goste. Opet je Bale prošao po krilu i ubacio u peterac za Adebayora, ali napadač Tottenhama loše zahvaća loptu i ona završava u rukama domaćeg vratara. Nakon svih tih promašaja stigla je i kazna za goste. U 28. minuti Samba je nabačenu loptu glavom proslijedio za Formicu koji odličnim volejem izjednačuje rezultat.

Utakmica se tada rasplamsala, a visok tempo rezultirao je sa dobrim prilikama na obje strane. Modrić je u 35. minuti uputio neugodan udarac, ali Robinson je bio na mjestu. U 42. minuti Samba je najviši u skoku, Friedel je već savladan, ali lopta odlazi koji centimetar pored vratnice. Sve u svemu, do kraja poluvremena se rezultat ne mijenja pa se na odmor odlazi sa 1:1.

Samo osam minuta igre u drugom dijelu bilo je potrebno Tottenhamu da se vrati u vodstvo. Assou-Ekotto pronašao je Van der Vaarta na oko 20 metara od dmoaćih vrata, a Nizozemac odličnim udarcem postiže svoj drugi gol na utakmici. Samo četiri minute kasnije Blackburn je bio u prilici opet izjednačiti nakon pogreške gostujućeg vratara, ali obrana Tottenhama čisti loptu sa crte.

U 64. minuti opet Samba puca glavom, ali Friedel se sada iskupljuje za prethodnu pogrešku i neugodnu loptu izbacuje u korner. U 72. minuti Blacburn opet prijeti preko krila. Ovaj put je Yakubu najviši nakon udarca iz kuta, ali njegov pokušaj odlazi koji centimetar iznad grede. Domaćini nastavljaju s pritiskom i dvije minute kasnije Yakubu dobro reagira na ubačaj Hoiletta, ali njegov volej je neprecizan.

U 83. minuti opet su u akciji Hoilett i Yakubu, ali ishod je isti - Kanađanin opet ubacuje za Nigerijca, ali ni od ovog pokušaja nema koristi za Blackburn. Usprkos pritisku domaćih, do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao i Blackburn može žaliti za izgubljenim bodovima. S druge strane, Harry Redknapp će odahnuti nakon sačuvana tri boda u utakmici u kojoj je od naših igrača samo Modrić bio u sastavu i odigrao cijelu utakmicu.

• Obrisan korisnik23.10.2011. u 21:32
    o čemu vi pričate. 5 su na ljestvici sa utakmicom manje. po čemu su to pali. Ne znači da slabije igra ako ga ne gledaš u ligi prvaka i ne daje gol nekoliko kola zaredom.
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 20:59
    ovi bale ja kao igrač pao i to dosta !!!