City osramotio United u gradskom derbiju

Marko Domljanović • nedjelja, 23.10.2011.

Neviđen potop doživio je Manchester United na svom Old Traffordu. Šest komada završilo je u mreži igrača Alexa Fergusona, a pljuska je još veća zahvaljujući činjenici da je krivac za to mrski gradski rival koji se tako odvojio na vrhu. U ostalim susretima Arsenal i Everton upisali su po tri boda.

Manchester United puno je bolje otvorio gradski derbi na Old Traffordu, ali taj početni pritisak ipak nije okrunjen pogotkom. Prva izgledna situacija za domaćine dogodila se u sedmoj minuti, ali Anderson loše reagira nakon ubacivanja Rooneyja. Nakon toga nastavlja se dominacija domaćina, ali igrači Manchester Cityja se vrlo organizirano brane i ne dozvoljavaju gradskim rivalima da dođu u izglednu priliku.

I onda - šok na Old Traffordu. James Milner je fino s lijeve strane uposlio Balotellija na vrhu kaznenog prostora, a ovaj dobro odmjerenim udarcem pogađa za 0:1. United pokušava uzvratiti pet minuta kasnije, ali Youngov udarac odlazi malo pored vratnice. U 33. minuti lopta se nakon kornera odbila do Andersona na vrhu šesnaesterca gostiju, ali Hart dobro reagira i brani njegov udarac. Tri minute kasnije pokušava i Rooney, međutim vratar gostiju je opet na mjestu.

U završnici poluvremena domaćini pokušavaju još malo pritisnuti goste, ali jedina dobra prilika došla je u 39. minuti. Rooney je nabacio za Evansa čiji pokušaj voleja potpuno promašuje loptu. Tako se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom gostiju koji su zaista djelovali jako dobro u obrani i u potpunosti zaustavili napade Uniteda.

Već u drugoj minuti nastavka postalo je jasno da će domaćini jako teško do bodova na ovoj utakmici nakon što je Evans zaradio crveni karton i ostavio svoju momčad s desetoricom na terenu. Međutim, United se ne predaje i u 54. minuti stvara novu prigodu - Fletcher je nabacio za Younga koji loše reagira i još jedna prilika odlazi u nepovrat.

Gosti nisu imali takvih problema sa realizacijom i u 60. minuti lome utakmicu. Nakon što mu je Silva proslijedio loptu, opet je Milner pronašao Balotellija, ovaj put na drugoj vratnici, i Talijan mirno pogađa za 0:2. Samo pet minuta kasnije Balotelli je mogao i do trećeg pogotka, ali loptu Silve u posljednji trenutak izbija Smalling.

Četiri minute kasnije priča je bila završena. Opet je svoje prste tu imao odlični Milner koji je fino pronašao Richardsa čija lopta dolazi do Kuna Agüera kojem nije teško poentirati. U 74. i 77. minuti utakmica se zamalo pretvorila u pravu katastrofu za United, ali Silva i Džeko nisu bili dovoljno precizni.

Devet minuta prije kraja tračak nade domaćinima vraća Darren Fletcher koji fantastično realizira Chicharitovu asistenciju i smješta loptu u rašlje gostujućeg gola. Ipak, svaku nadu ogromnom dijelu gledatelja na Old Traffordu ruši Džeko nakon kornera u 90. minuti, a potpunu katastrofu igrača Alexa Fergusona zaokružuje Silva kojeg je loptom kroz noge Ferdinanda pronašao upravo Džeko samo minutu kasnije. Poniženje je upotpunjeno nešto kasnije kada Silva uzvraća Džeki za asistenciju, a ovaj zabija i šesti gol u mrežu Uniteda koji je danas pretrpio jedan od najtežih poraza u povijesti.

Osim derbija u Manchesteru, u Londonu su igrali Arsenal i Stoke City. Domaćini su poveli u 27. minuti kada je Gervinho iz blizine matirao Begovića. Sedam minuta kasnije gosti su došli do izjednačenja nakon što je Crouch zabio na asistenciju Waltersa.

U drugom dijelu Topnici ipak dolaze do pobjede zahvaljujući Robinu van Persieju koji u 73. i 77. minuti pogađa mrežu gostiju i donosi Arsenalu nova tri boda i mjesto u gornjem domu ljestvice.

U posljednjoj utakmici koja je počela u ovom terminu, Everton je na dramatičan način došao do pobjede kod Fulhama. Gosti su poveli već u trećoj minuti nakon pogotka Drenthea i tu prednost zadržali do odmora. Fulham ipak uspijeva izjednačiti u 68. minuti zahvaljujući Ruizu i taj rezultat je vrijedio sve do posljednje minute.

Tada za goste pogađa Saha, a šokirane domaćine do kraja u očaj baca Rodwell u trećoj minuti sudačke nadoknade. Everton tako dolazi do nove pobjede koja ga smješta u sigurnu sredinu tablice.

• Obrisan korisnik24.10.2011. u 14:34
    Marine nemoj biti previše kritičan u srijedu, i ovako boli dosta, sva sreća sutra je Carling kup utakmica, pa ću brže zaboraviti :/
  • Obrisan korisnik24.10.2011. u 13:53
    cccccc ponadao sam se kod 1:3 ali domačinima se nije igralo....svejedno city-ju prognoziram treće mjesto na kraju ali za izvedbu jučer svaka čast!
  • Obrisan korisnik24.10.2011. u 11:20
    kako mi je ovo uljepšalo dan:))))!
  • Obrisan korisnik24.10.2011. u 09:46
    6-1 nije realno stanje na terenu, zadnja dva gola su primili a da nisu ni pokušali se obranit. Nakon 4-1 neki dio mene želio je da dobiju još barem 1 gol, jer Fergie oduvijek podcijenjuje City, nadam se da će sad vidjet da su im najmanje uz bok. Pokušat ću naći opravdanja za poraz, iako baš ne ide... [više na forumu]