Premiership, 9. kolo, 22.10.2011, 18:30 h
Liverpool 1:1 Norwich City
Norwich City

Norwich zaustavio Liverpool

Josip Tolić • subota, 22.10.2011.

Novi premierligaš Norwich City nije se preplašio ambijenta na Anfieldu te je izvukao bod kod Liverpoola odigravši 1:1.

Redsi su u susret ušli s utegom optužbi na račun Luisa Suáreza, kojeg se tereti da je izrekao rasističke komentare prema Patriceu Evri. Engleski nogometni savez (The FA) istražuje taj slučaj, no Urugvajac je protiv Norwich Cityja dobio priliku od prve minute.

Bivšu Ajaxovu zvijezdu to nije previše omelo te je u početnim minutama čak tri puta kreirao opasne situacije pred Ruddyjem od kojih je najkonkretnija bila ona u 11., kada je pogodio vratnicu. Samo pet minuta poslije priprijetili su i gosti koji ove sezone vrlo dobro stoje. Hoolahan je, međutim, iz dobre šanse pucao ravno u Reinu.

Norwich je pokazao da misli ozbiljno i u 22. minuti pokušajem glavom Morisona. Reina je bio spreman i na taj pokušaj. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela prednost su ipak stekli domaćini, branič gostiju Martin nije dobro primirio jednu loptu, nje se dokopao Bellamy, koji je zamijenio suspendiranog Lucasa, te doveo Liverpool u vodstvo, uz malu pomoć Tierneyja.

I nastavak je ponudio otvorenu igru na obje strane. Suárez ponovno nije imao sreće u 51. minuti pogodivši novu vratnicu, a igračima Kennyja Dalglisha to se osvetilo u 60. minuti kada je Pilkington uposlio Holta koji je glavom sjajno pogodio nebranjeni dio domaće mreže i izjednačio rezultat.

Do kraja dvoboja obje su momčadi imale prilike postići pobjednički pogodak, u 65. Holt je pogodio Reinu iz slične situacije kao kod gola, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Carroll nije dobro zahvatio loptu kod jednog ubačaja, a iz drugog pokušaja Suáreza je zaustavio Ruddy.

Liverpool je ovim bodom i drugim remijem uzastopce, ostao na petom mjestu ljestvice te je izgubio korak za Newcastleom koji je danas slavio, a Norwich City popeo se do sedme pozicije.

• Obrisan korisnik23.10.2011. u 02:03
    liverpoolu treba samo malo više sreće il neznam više čega al ima neešto i valjda u karizmi i imenu kluba jer norwich je protiv man utda imao 5 puta bolje šanse a i utd manje prilika od liverpoola al uvjek ista priča samo mi ostanu derbiji za veselje ak nis drugo nema večeg gušta nego kad dobe utd
  • Obrisan korisnik22.10.2011. u 22:40
    ja liverpool obožavam zbog njihovih najboljih navijača na svijetu i tak će uvijek biti koji god da oni budu, znam da nekad ne igraju najbolje al šta je tu je pa i znaš da you ll never walk alone znači da NIKAD nećeš hodati sam a to znači da ću uvijek biti vjeran liverpoolu
  • IanZG22.10.2011. u 22:39
    Žalosno je da ako bi protiv najbolja 4 kluba sve redom gubili sa 4-5 razlike dok protiv manjih igrali kao protiv ManUrea prošli tjedan, bili bi prvaci i to uvjerljivo... Oh well, sada se pobrinuti da se ne dogodi još jedno ispadanje iz kupa... Iako me gostovanje kod Stokea više plaši od gostovanja... [više na forumu]