Kasni golovi Sunderlanda i Newcastlea

Josip Tolić • subota, 22.10.2011.

U subotnjim utakmicama devetog kola Premierlige, koje su startale u 16 sati, West Bromwich Albion ubilježio je tri boda na gostovanju kod Aston Ville iako je gubio, a Sunderland i Newcastle golovima u posljednjih deset minuta došli su do pobjeda protiv Boltona odnosno Wigana.

Aston Villa - West Bromwich Albion 1:2 (1:1)

Aston Villa je na domaćem terenu u susretu protiv West Bromwich Albiona pretrpjela drugi uzastopni poraz i tako "skliznula" na osmo mjesto premijerligaške ljestvice. Razvoj događaja u prvih pola sata sigurno nije upućivao na to jer je Foster u 22. minuti skrivio jedanaesterac na Agbonlahoru, a Darren Bent smireno pogodio za 1:0 s bijele točke.

Samo 12 minuta poslije dosuđen je jedanaesterac na drugoj strani, Richard Dunne nehotice je igrao rukom u svom šesnaestercu, sudac Phil Dowd okarakterizirao je to prekršajem za najstrožu kaznu, te isključio krivog igrača - Herda! Veliku pogrešku suca "ispravio" je Brunt koji je iz jedanaesterca pucao visoko preko vrata.

No, Villa je nastavila s desetoricom i nije dugo izdržala. U posljednjoj minuti prvog dijela Olsson je izjednačio za WBA nakon udarca iz kuta Brunta, a u 57. minuti potpuni preokret zasluga je Scharnera nakon nove sjajne asistencije Brunta, te sjajnog voleja kojeg Given nije mogao zaustaviti.

Bolton Wanderers - Sunderland 0:2 (0:0)

Na Reebokovu stadionu Bolton je ugostio Sunderland, a priliku u početnoj jedanaestorici dobio je naš Ivan Klasnić, te se zadržao na terenu do 62. minute. U 13. Pratley je promašio veliku priliku za domaćine nakon prodora N'goga. I Sunderland je preko Sessegnona mogao povesti u prvom dijelu, no promjene rezultata u prvih 45 minuta nije bilo.

"Nula" se zadržala sve do 82. minute i udarca iz kuta gostiju nakon kojeg je Sessegnon prizemnim udarcem matirao vratara Wanderersa Jääskeläinena. Njegov kolega s druge strane Mignolet sačuvao je svoju mrežu netaknutom i nakon nove velike šanse Pratleyja, a kazna na drugoj strani stigla je u posljednjim trenucima utakmice. Sessegnon je povukao kontranapad, proigrao slobodnog Bendtnera, a Danac je imao dovoljno vremena i prostora pogoditi za 0:2 i potvrdu skoka Sunderlanda izvan opasne zone, gdje zasada ostaje Bolton.

Newcastle United - Wigan Athletic 1:0 (0:0)

Newcastle je na St. James' Parku nastavio svoju seriju neporaženosti ove sezone minimalnom pobjedom nad Wiganom. Sjajnu priliku pomrsiti račune favoritu gosti su imali u petoj minuti kada je Rodallega završio lijepu kombinaciju Wigana dobrim udarcem, ali intervencijom se iskazao vratar Krul. U 33. Best je mogao razveseliti domaće navijače poslije Gutiérrezova ubačaja, no na gol-liniji Al-Habsi je otklonio prijetnju.

Konstantnu dominaciju nad posljednjeplasiranom ekipom Premierlige Svrake su konačno okrunile u samoj završnici. Igrala se 81. minuta kada je s lijeve strane u šesnaesterac ubacio Steven Taylor, prsima loptu spustio Marveaux, a spremno ju dočekao Yohan Cabaye te donio vrijednu pobjedu Unitedu koji se bodovno izjednačio s trećeplasiranim Chelseajem, uz utakmicu više.