Odlični Lacković, još bolji Buntić

Marko Domljanović • ponedjeljak, 24.10.2011.

Odlične predstave naših igrača u večerašnjim ogledima rukometne Lige prvaka. Denis Buntić bio je najbolji u pobjedi Kielcea sa devet pogodaka, a Blaženko Lacković bio je najefikasniji igrač Hamburga na teškom gostovanju u Sloveniji. Partizan i dalje čeka na svoje prve bodove, dok je Atletico Madrid trijumfalno prošao i kroz Berlin.

Skupina B

U bogatoj utakmici koju s vodili hrvatski suci Matija Gubica i Boris Milošević, španjolski Atletico Madrid uspio je doći do pobjede u Berlinu na gostovanju kod Füchsea. Domaćini su tijekom prvog dijela držali priključak i na odmor otišli sa podnošljivim zaostatkom od dva pogotka (15:17). Njemački predstavnik držao je ritam do 28:31, ali onda Španjolci još malo podižu tempo i lome utakmicu za konačnih 33:37. Najbolji strijelac kod domaćina bio je Jaszka sa 10 golova, Christophersen je dodao pet, a Ninčević četiri. Kod Španjolaca je najviše zabio Kiril Lazarov - šest pogodaka.

Kielce je pred 4000 svojih vatrenih navijača upisao pobjedu nad danskim Silkeborgom. Utakmica je bila odlučena u prvom dijelu u kojem su domaćini bili bolji 21:14. Drugo poluvrijeme bilo je odrađivanje posla za domaćine koji su bez problema kontrolirali tijek utakmice pa će danski predstavnik tako morati još malo pričekati na svoju prvu pobjedu. Najbolji igrač u poljskoj momčadi bio je naš Denis Buntić sa devet pogodaka.

Skupina C

Slovenski Koper ugostio je njemački Hamburg u pokušaju da dođe do treće pobjede. Nakon prvog poluvremena činilo se da domaćini nemaju previše izgleda jer je njemački predstavnik na odmor odnio velikih 10:17. Međutim, Slovenci se u drugom dijelu bude i počinju prijetiti i već u 48. minuti dolaze na 19:19. Do kraja susreta igra se gol za gol, a na kraju kao pobjednici ipak izlaze Nijemci zahvaljujući golu Hansa Lindberga za 23:24. Najbolji kod gostiju bio je naš Blaženko Lacković sa pet pogodaka, Duvnjak je dodao tri, a Vori jedan. Kod Slovenaca su najbolji bili Krivokapić i Skoko sa po pet golova.

Skupina D

U skupini D danski Kobenhavn ugostio je francuski Montpellier i upisao vrijednu pobjedu. Nakon prvih 30 minuta činilo se da Danci neće imati većih problema jer je na semaforu pisalo velikih 21:12. Ipak, Montpellier se u drugom dijelu vraća, ponajviše zahvaljujući Slovencu Kavtičniku (11 golova) i uspijeva doći na samo dva pogotka zaostatka. Ipak, više od toga nisu mogli pa Kobenhavn na kraju ipak upisuje pobjedu u kojoj su se najviše istakli Ekberg i Sigrdsson sa po devet pogodaka. Završilo je 31:29.

Partizan je kod kuće dočekao Pick Szeged i vrlo dobro otvorio utakmicu serijom 5:1. Ipak, gosti ubrzo preokreću stvari i do poluvremena ne ispuštaju vodstvo. Na poluvremenu je 16:13 za goste nakon što je Partizan napravio seriju od 4:1. U drugom dijelu domaćini počinju s agresivnijom obranom i dolaze do vodstva od 20:19, ali to je bilo sve. Mađari zatim ubacuju u višu brzinu i odlaze na konačnih 29:23. Kod domaćina je najbolji bio Mandić sa sedam pogodaka, dok je goste predvodio odlični Šulc sa devet pogodaka.