PSG nastavio s pobjedama

Lovro Štrbinić • subota, 29.10.2011.

U 12. kolu francuskog nogometnog prvenstva vodeći PSG nastavio je svoj sjajan niz i, uz male poteškoće, svladao Caen. Slavili su, između ostalih, Montpellier i Marseille, baš kao i Lyon s našim Dejanom Lovrenom u sastavu.

PSG je slavljem nad Caenom došao do devete pobjede u posljednjih deset susreta, iako se početkom susreta činilo da bi gosti mogli doći do jednog ili sva tri boda. Naime, u 13. minuti je Heurtaux nakon asistencije Bulota utišao Park Prinčeva.

Međutim, šest minuta poslije Nivet je zaradio crveni karton, Caen ostao s igračem manje, a Nene iz dosuđenog kaznenog udarca poravnao rezultat. S 1:1 se otišlo na predah, a u 56. je na dodavanje Gameiroa pogodak za vodstvo postigao Menez.

Iz novog kaznenog udarca Nene je zabio u 76., šest minuta poslije je Vandam pogotkom vratio nadu gostima, ali konačnih 4:2 postavio je najskuplji igrač na travnjaku. Javier Pastore svojim je šestim ovosezonskim pogotkom osigurao lidersko mjesto svojoj momčadi.

Montpellier se probio na drugo mjesto pobjedom 2:0 nad Nancyjem, a pogotke su u drugom djelu postigli Giroud i Camara. Do druge prvenstvene pobjede u nizu došao je Marseille i tako, uz slavlje u Kupu, najavio izlazak iz krize. Kod Dijona su slavili rezultatom 3:2.

Već u 11. minuti golovima Remyja i Cheyroua gosti su vodili s dva pogotka razlike, no u drugom dijelu bude se domaćini. Preko Joviala u prvoj minuti drugog dijela smanjuju zaostatak, a u 63. pogotkom Corgneta dolaze na 2:2. Ipak, pobjedu i tri gostujuća boda osigurao je Diarra osam minuta prije kraja susreta nakon asistencije Valbuene.

Vrijedi izdvojiti i pomalo iznenađujuću pobjedu "kraljeva remija". Brest je na svom travnjaku svladao Lorient rezultatom 3:1, a sve je riješeno bilo već u prvih 45 minuta kad su s dva pogotka Grougija i jednim Tourea domaćini poveli 3:0. U drugom dijelu je tek Manga ublažio poraz gostiju.

Istim rezultatom Evian je svladao Auxerre, a i u toj utakmici domaćini su otišli na tri pogotka razlike. Dvostruki strijelac bio je Sagbo u 15. i 42. minuti, a u 62. je poentirao i Barbosa. Dvije minute poslije je Dudka s bijele točke zabio jedini pogodak za Auxerre.

Na gostovanju kod fenjeraša Ajaccioa Bordeaux je došao do vrijedne pobjede u nastojanju da pobjegne iz opasne zone. S dva pogotka Gouffrana u razmaku od samo četiri minute, u 25. i 29., gosti su slavili rezultatom 2:0.

U posljednjoj utakmici večeri sučelili su se, pak, veliki rivali Lyon i Saint-Etienne, a kod domaćina se od prve minute na travnjaku našao Dejan Lovren. Lavovi su bili dominantnija momčad, ali u 52. minuti su nakon isključenja Daboa ostali s igračem manje.

No, unatoč tome u 82. je na asistenciju Gomisa Jimmy Briand doveo domaćine u vodstvo. Do kraja je Gourcuff udvostručio prednost i momčad s Gerlanda je upisala sedmu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu probivši se, barem privremeno, na treću poziciju.

• Obrisan korisnik31.10.2011. u 09:52
    ajde OM, spojite 3-4 pobjede u nizu, pa da izborimo barem 3. mjesto na kraju sezone. duga je sezona, stigne se to dostići. po imenima smo sigurno 3. u ligi iza PSG-a i lyona.
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 20:09