Inter 1:2 Juventus
Juventus

Juventusu pripao Derby d'Italia

Branimir Markota • subota, 29.10.2011.

Veličanstveni nogometni maraton večeras gledali su zaljubljenici najvažnije sporedne stvari na Apeninima. Večer prepuna uzbuđenja kulminirala je pobjedom Juventusa nad Interom od 2:1 u Derbyju d'Italia. Bianconeri su razoružali Nerazzurre i pokazali da u ovom trenutku igraju najmoderniji nogomet na "čizmi".

Sjajnu utakmicu na Meazzi odigrali su večeras Inter i Juventus. Posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme. Gledatelji su gledali moderan i dopadljiv nogomet, što je do posljednjih godina bilo nezamislivo za Serie A. Inter je žestoko otvorio utakmicu i visoko pritisnuo obranu Stare Dame. Već u 3. minuti Nerazzurri dolaze u dobru priliku. Agilni Maicon ubacio je loptu s desne strane, no Pazzinijev atraktivni pokušaj petom zaustavlja povratnik na gol Juventusa nakon ozljede, Gianluigi Buffon.

Minutu kasnije ponovno dobra prilika za Inter. Cambiasso se iskrao obrani Juventusa, no njegov volej odlazi pored vratnice. Juventus uzvraća u 7. minuti. Vučinić je sjajnom loptom tražio Matrija, ali do lopte je prvi stigao Interov vratar Castellazzi.

U 12. minuti Bianconeri dolaze u vodstvo. Matri je sjajno pronašao Lichtsteinera na desnom boku, Švicarac je prizemnom loptom uzvratio asistenciju Matriju čiji udarac brani Castellazzi, no odbijenu loptu Mirko Vučinić zakucava pod gredu za vodstvo Juventusa.

U ovim trenucima Juventus je opasniji i preko Matrija unosi nered u Interovu obranu, no samo su sreća i dobre reakcije Castellazzija spasile Inter od većeg vodstva Stare Dame.

Zarateova prilika u 26. minuti nagovijestila je ponovno buđenje Intera i povratak u utakmicu, što se i događa u 28. minuti. Sneijder je uposlio Maicona na desnoj strani koji iz teške pozicije sjajnim udarcem pogađa bliži Buffonov kut i donosi izjednačenje Interu.

No samo pet minuta kasnije, Castellazzi je opet morao po loptu u mrežu. Odličnu akciju odigrali su Juventusovi igrači koji su kratkim pasovima izigrali Interov vezni red i obranu, a Marchisio nakon Matrijeve mantinele dovodi Juventus ponovno u vodstvo. U 40. minuti sporna situacija u šesnaestercu Intera. Pirlo je sjajnom loptom pronašao Marchisija, kojemu se Castellazzi baca pod noge, no sudac Razzoli ostao je nijem.

Nastavak utakmice nije ponudio tako spektakularan nogomet kao prvi dio. Inter je imao nadmoć u posjedu lopte, no nikako nije uspijevao doći do Buffona. Igra se dodatno razvodnila nakon što su Ranieri i Conte posegnuli za osvježenjima s klupe.

Juventus je bez neke velike želje da krene u napad sakrio loptu Interovim nogometašima i tako sigurno čuvao vodstvo. U 82. minuti Juventus je mogao riješiti utakmicu. Estigarribia se sjurio po lijevoj stani Interove obrane, no njegov udarac brani Castellazzi. U 87. Velikan Juventusa Del Piero našao se u mrtvoj šansi, no njegov udarac bio je poprilično traljav.

Ovi promašaji mogli su skupo koštati Staru Damu, no Inter je u posljednjim minutama djelovao nepovezano, bez glave i repa i nije znao iskoristiti propuštene Juventusove prilike. Juventus je ovom pobjedom ponovno zasjeo na čelno mjesto Serie A, koje mu po ovosezonskim pruženim igrama svakako i pripada.

• Obrisan korisnik30.10.2011. u 13:50
    stara dama se vraća na staze stare slave!
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 10:43
    Kilavi juve pobijedio jos kilaviji inter,tako bi trebao naslov da glasi.
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 10:41
    Daj ne laprdaj, koji su to kiksevi sa skupim igračima u zadnje vrijeme? Juve je uvik prava momčad bio i bez calciopollija i u drugoj ligi i u procesu vraćanja u vrh.
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 10:30
    Igrao ti je Juve cijelo vrijeme kroz zadnjih 15 godina (do farsopollia) pressing po cijelom terenu, to i je bila poanta Juve-a uz čvrstu obranu, da ih se stisne na njihovih 20 metara
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 02:32
    ponovno je na snazi raspored snaga iz kraja devedestih i dvijetisucitih prije calciopollia. juve je opet prava momcad a inter opet kiksa sa skupim igracima, samo dvije godine nakon mourinha i treblea, skoro pa nevjerojatno