Milanu pripao derbi u Rimu

Branimir Markota • subota, 29.10.2011.

Bogati subotnji program Serie A započeo je derbijem između Rome i Milana na rimskom Olimpicu, a završit će večeras spektaklom na Meazzi između Intera i Juventusa. Rossoneri su u odličnoj utakmicu, u kojoj su čak četiri pogotka postignuta glavom, pobijedili Vučicu 3:2 i bar privremeno zasjeli na vodeću poziciju na tablici. U sjeni večerašnjih derbija, Catania je na domaćem terenu u uzbudljivoj utakmici porazila Napoli 2:1.

Prvi od dva večerašnja velika derbija Serie A odigrali su Roma i Milan na Olimpicu. Gledatelji u Rimu vidjeli su vrlo dobru utakmicu, posebno u prvom poluvremenu. Roma je bolje otvorila susret. Već u petoj minuti utakmice Cassetti se našao u dobroj prilici, no njegov udarac iskosa s desne strane prohujao je pokraj lijeve Abbiatijeve vratnice. Dvije minute kasnije nova prilika za Vučicu. Borini si je sam kreirao dobru priliku, no njegov udarac u posljednji tren blokira u prvom poluvremenu vrlo dobri Thiago Silva.

Nakon rezerviranog početka utakmice, Milan se nakon 15. minute oslobodio i počeo stvarati neugodnosti pred Stekelenburgom. U 17. minuti Rossoneri su poveli. Aquilani je lijepo centrirao s poludistance i pronašao Ibrahimovića koji je nadskočio svog čuvara i neobranjivo pogodio lijevi kut Stekelenburgovog gola.

Vezane vijesti

Vodstvo Milana kao da je unijelo novu živost u utakmicu i kao da je natjeralo Romu da krene još silovitije prema Abbiatiju. U 28. minuti Giallorossi dolaze do izjednačenja. Miralem Pjanić je izveo udarac iz kuta, Burdisso se otresao Zambrotte i pogodio za 1:1.

Milanu nije dugo trebalo da odgovori. Dvije minute kasnije, Milan je kopirao Romu i poveo 2:1. Robinho je nabacio loptu iz kornera, a Nesta je bio najviši u Rominom šesnaestercu i vraća vodstvo Rossonerima.

Nakon novog šoka, Roma je zaigrala još otvorenije i do kraja poluvremena je zaprijetila u par navrata iz daljine preko Pjanića i Pizarra, no njihove pokušaje uspješno je zaustavio Abbiati.

Roma je agresivno krenula u nastavak susreta i već je u 54. minuti imala lijepu priliku za izjednačenje. Bojan Krkić se našao u odličnoj prilici, ali u posljednji trenutak Nesta spašava Milan. Tri minute kasnije Pjanić iz slobodnog udarca iskušava Abbiatijeve vještine, ali Milanov vratar se baca poput leoparda i odbija loptu u korner.

Sljedećih petnaestak minuta protkano je stvaralačkom pauzom. U 71. minuti Roma je imala sjajnu priliku za izjednačenje. Nakon udarca iz kuta lopta je došla do Osvalda, čiji udarac s pet metara čudesno brani Abbiati. U 77. minuti bivši ljubimac Olimpica i sadašnji Milanov igrač Antonio Cassano napravio je pravo malo remek djelo oslobodivši se u teškoj situaciji tri Romina igrača, no završni udarac bio je loš.

U 78. minuti Milan rješava pitanje pobjednika. Rossoneri su brzo izveli korner s lijeve strane, prebacili loptu na desno do Aquilanija koji opet u šesnaestercu pronalazi slobodnog Ibrahimovića,a Zlatan neumoljivo glavom zadaje Vučici i treneru Luisu Enriqueu nove glavobolje.

U 86. minuti Milan je odigrao kontru kao iz udžbenika, no Nocerino nije bio priseban pri egzekuciji. Samo minutu kasnije Roma smanjuje na 2:3. Erik Lamela se sjurio prema Milanovom šesnaestercu, opalio prema golu, Abbiati je odbio loptu do Krkića kojemu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu. Do kraja utakmice Milan je uspio sačuvati vodstvo i privremeno je zasjeo na čelo Serie A.

Zanimljivu utakmicu na stadionu Angelo Massimino u Cataniji odigrali su istoimeni domaćin i Napoli. Navijači se još nisu ni smjestili, a Napoli je već vodio. Vodeći pogodak u 1. minuti postigao je Cavani. Domaći su izjednačili u 25. minuti preko Marchesea. Gosti u 43. minuti ostaju s igračem manje nakon što je Santana zaradio drugi žuti karton što će se kasnije pokazati kao ključan trenutak utakmice.

Catania je u nastavku brzo okrunila igrača više. Već u 48. minuti na semaforu je stajalo 2:1 za domaćina. Strijelac važnog pogotka je Bergessio. Do kraja utakmice domaćin je uspješno čuvao vodstvo i ubilježio važna tri boda protiv jakog protivnika.

• Obrisan korisnik29.10.2011. u 23:43
    u zadnja 4 kola milan zabio 14 golova....
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 23:20
    bravo milan,u 6 dana 9 bodova.idemo opet na naslov
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 22:29
    dosadni ste s Pirlom, i ja gledam tekmu pa ne vidim da igra išta posebno... za njegov standard puno netočnih dodavanja, jednom izgubio loptu na 20 m od svog gola... igra bolje nego zadnje 2 god u Milanu jer je zdrav, ali je recimo Marchisio puuuno bolji ove sezone