Važna tri boda za Villarreal

Nikola Vlahović • subota, 29.10.2011.

U 11. kolu španjolskog nogometnog prvenstva pobjede su upisali Valencia i Villarreal. Šišmiši su bez većih problema arhivirali Getafe, dok je Žuta podmornica do važna tri boda došla protiv Rayo Vallecana...

Valencia je na Mestalli dočekala Getafe, a nakon 90 minuta igra više razloga za slavlje imali su Šišmiši koji su pobijedili rezultatom 3:1. Valencia je vrlo dobro krenula u utakmicu te je povela već u 12. minuti. Vratara Getafea, Moyu matirao je Sofiane Feghouli. Međutim, rani pogodak nije previše uzdrmao goste koji su krenuli po izjednačenje.

Upornost Getafea vrlo brzo se isplatila te je u 23. minuti za 1:1 mrežu Valencije zatresao Diego Castro. Ipak, veselje gostujućih igrača i navijača bilo je kratkog vijeka, točnije, samo dvije minute. Valencia je ponovno došla do prednosti, a u strijelce se ponovno upisao Sofiane Feghouli. Pobjeda Valencije potvrđena je u 76. minuti kada je treći gol za Šišmiše zabio Aritz Aduriz.

Villarrealu je pod hitno trebala pobjeda kako bi se razbila negativna atmosfera u momčadi i kako bi najavili bijeg s dna tablice. U takvoj situaciji Žuta podmornica na svom je terenu ugostila Rayo Vallecano. Navijači na El Madrigalu imali su razloga za slavlje u 20. minuti, kada je Bruno poslao loptu iza leđa gostujućeg vratara.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Villarreal je mogao povećati svoju prednost, ali udarac s bijele točke nije iskoristio iskusni Marcos Senna. Ipak, domaći navijači mogli su se opustiti kada je u 67. minuti za 2:0 gostujući gol pogodio Borja Valero. Tako je Villarreal prekinuo svoj negativan niz od sedam utakmica bez pobjede.