Primera División, 11. kolo, 31.10.2011, 21:00 h
Sevilla 1:2 Granada
Granada

Granada šokirala Sevillu

Mišo Gulić • ponedjeljak, 31.10.2011.

U posljednjem susretu 10. kola španjolske nogometne lige Sevilla je neočekivano doživjela prvi prvenstveni poraz i to od posljednjeplasirane Granade kojoj je to tek druga pobjeda.

Kada su se tomu najmanje nadali, nogometaši Seville poraženi su na vlastitom stadionu od fenjeraša Granade, a pogled na statistiku koja kaže kako su prema golu gostiju uputili čak 28 udaraca, od čega 14 u okvir, i kako im to nije bilo dovoljno ni za bod, dovoljno će reći o kakvoj je utakmici bila riječ.

U prvoj minuti susreta, prije nego su se svi gledatelji i smjestili, Sevilla je protiv Granade povela golom Manua. Odlična igra domaćih nastavila se i u narednim minutama, ali u nekoliko navrata izvrsno je reagirao gostujući vratar Fernandez te tako spasio svoju momčad većeg rezultatskog minusa na samom startu.

Do poluvremena gosti su stigli uputiti tek jedan udarac, dok su s druge strane igrači Seville "kampirali" u gostujućem kaznenom prostoru, no poluvrijeme je ipak zaključeno s minimalnim vodstvom domaćih od 1:0.

Pritisak domaćih se nastavio i u većem dijelu drugog poluvremena, ali pospremiti loptu u mrežu i dalje je bila nepremostiva prepreka za suigrače Ivana Rakitića.

Granada se u zadnjih 20 minuta oslobodila pritiska te sve više i sama prijetila, da bi u 79. minuti Sevillu stigla kazna za sve promašaje, jer je Geijo na asistenciju Ighale pogodio za 1:1.

Domaći potom sve karte bacaju u napad želeći što prije povratiti prednost, a gosti strpljivo čekaju te potom koriste ogroman prostor koji su im ostavili i u 90. šokiraju domaće novim zgoditkom, ovaj put u režiji Rica. Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta u porazu svoje momčadi, a nekoliko puta je i zaprijetio vrataru gostiju.

• Obrisan korisnik01.11.2011. u 10:52
    Sve se vraca sve se placa,reko bi narod...
  • Obrisan korisnik01.11.2011. u 01:59
    Koliko vidim stvar je navlas slična utakmici s Barcom... samo što je ovaj put Sevilla bila Barca.
  • Obrisan korisnik01.11.2011. u 00:18
    i to je ta sevilla koja je odnila bod sa nou campa pa onda kod kuce protiv racinga i granade uzme-1 bod... bravo momci,cestitke...:D
  • Obrisan korisnik31.10.2011. u 23:26