Primera División, 11. kolo, 29.10.2011, 22:00 h
Real Sociedad 0:1 Real Madrid
Real Madrid

Higuain za nova tri boda

Ante Dubravac • subota, 29.10.2011.

U sklopu 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je gostovao u San Sebastianu i došao do minimalne pobjede te nastavio s odličnim rezultatima.

Od samoga početka susreta Real je preuzeo inicijativu na terenu i već u devetoj minuti Fabio Coentrao šalje odličnu loptu iza leđa domaće obrane gdje utrčava Gonzalo Higuain i bez većih problema zabija za vodstvo gostiju. U 15. minuti gledatelji su vidjeli prvi pokušaj domaćina, ali udarac Markela Bergara završava u bloku.

I nakon postignutog pogotka Kraljevski klub je nastavio s pritiskom, ali zbog traženja kompliciranih rješenja većih opasnosti za vratara Brava nije bilo sve do 27. minute kada Sergio Ramos s pet metara glavom puca točno u ruke domaćem vrataru. Pet minuta kasnije Cristiano Ronaldo pokušava iz daljine, ali Bravo uz manje poteškoće primiruje taj udarac.

Gosti su imali veliku priliku u 42. minuti kada Higuain ne koristi odlično dodavanje Di Marije. Bila je to ujedno i posljednja opasnost u prvom poluvremenu pa se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Real Madrida.

Prvih petnaestak minuta nastavka protječe u potpunoj uspavanci, a tada jednu lošu reakciju gostujuće obrane koristi Liassine Cadamuro, ali Casillas zaustavlja njegov pokušaj. Pokušao je i Griezmann međutim Casillas opet izlazi kao pobjednik.

Do kraja susreta igra se uglavnom odvijala na sredini terena bez prijetnji za oba vratara pa je Real unatoč neuvjerljivoj igri došao do još jedne pobjede koja ga ostavlja jedan bod ispred Barcelone

U idućem kolu Real Madrid na svom Santiago Bernabeu dočekuje Osasunu dok Real Sociedad gostuje kod Rayo Vallecana.

• Obrisan korisnik30.10.2011. u 23:05
    phantom ukra mi riječ iz usta baš sam to mislio reći kada barca pobjedi 0-1 odmah je kriza dal je sada real u krizi il šta :S
  • The Phantom30.10.2011. u 18:13
    Je li sad i Real u krizi, samo 1:0? Trese se stolica Mourinhu
    The Phantom
  • xavice30.10.2011. u 18:01
    kopiraj ovo što si sad napisao.onda nakon el classica na bernabeu i na kraju sezone pejstaj pa ćemo se svi zajedno slatko nasmijati.a i ne razumijem ako su izgubili i neriješeno odigrali,izgubili od barce u superkupu i dinamo dobili neuvjerljivije od zadra kak im je svejedno ali dobro.
    xavice
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 16:54
    Znam da je čudno sve ispalo, no evo sad. Real je više bodova (5) prosuo u gostima, al je i igrao više utakmica (6). Kiksao je na 2 od 6, a Barca na 2 od 4. Pa iako je Real prosuo bod više od Barce, učinkovitost u gostima je puno veća. Pobjede u gostima 0:4 kod Malage i Espanyola i 2:6 kod Zaragoze... [više na forumu]
  • xavice30.10.2011. u 16:06
    oprosti charpienter al ovo je jedan od najpristranijih i najsmješnijih postova koje sam vidio,znači real je prosuo više bodova u gostima nego barca,a doma obrnuto tako da ti teza totalno pada u vodu.s druge strane dvjema ekipama,koje su od svih ostalih skuplje za 200 milijuna eura ne bi trebalo... [više na forumu]