Levanteu prvi poraz

Mišo Gulić • ponedjeljak, 31.10.2011.

Levante je, nakon što je postao najzanimljivija nogometna priča u svijetu, doživio i svoj prvi ovosezonski poraz, a bolji su bili nogometaši Osasune. Racing je minimalno svladao Betis, dok je nešto uvjerljiviji bio Atletico Madrid u srazu s Zaragozom.

Sjajan niz Levantea od devet utakmica bez poraza je došao kraju, a mjeru su im uzeli nogometaši Osasune. Izgleda kako im medijska pažnja i nije najbolje sjela, a u narednim kolima ćemo imati priliku vidjeti od kakvog su zaista materijala sačinjeni.

Domaći su silovito krenuli u susret, ali nisu pronalazili puta do gostujuće mreže, no nisu se ni gosti proslavili u nekoliko navrata. U 40. minuti za 1:0 je pogodio Alvaro Cujedo, da bi samo četiri minute potom Nino postavio, pokazalo se, konačnih 2:0.

Do vrlo važnih bodova stigli su i nogometaši Racinga pa su se tako pomaknuli sa samoga dna ljestvice te sada imaju osam bodova, dok su njihovi protivnici ostali na otprije ostvarenih 12.

Iako su tijekom cijele utakmice gosti dominirali i stvarali prilike, za prvu ovosezonsku pobjedu Racinga je pogodio Stuani iz kaznenog udarca u 67. minuti. Do kraja su gosti silovito napadali, ali nisu pronalazili rješenja za vrlo dobrog domaćeg vratara pa je susret zaključen u korist domaće momčadi.

Nakon poraza od Athletic Bilbaa, madridski Atletico je na svom stadionu svladao Real Zaragozu i tako barem malo primirio vojsku nezadovoljnih navijača koji su više očekivali od ove sezone, pogotovo nakon dolaska Falcaa.

Prvi zgoditak djelo je Adriana iz 19. minute, a asistirao mu je Turan, da bi deset minuta potom vodstvo domaćih udvostručio Dominguez. U nastavku su domaći sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješili u 75. minuti kada je Adrian postigao svoj drugi gol. Počasni zgoditak za goste zabio je Helder Postiga u 79. za konačnih 3:1.

• Obrisan korisnik31.10.2011. u 12:58
    ma dajte, kakav levante, mislim ja sam sretan kad mali klubovi uspiju, ali ako levante bude iznad 10. mjesta na kraju mogu biti presretni, a i oni su sami toga svjesni.
  • Obrisan korisnik31.10.2011. u 09:45
    na kraju sezone, ako levante bude na 5. ili 6. mjestu, koje vodi u europaligu, mogu biti presretni. ali neće ni to uspjeti...nema šanse, preduga je sezona, a oni nemaju ni kvalitetu ni dugu klupu.
  • Obrisan korisnik31.10.2011. u 09:16
    GG Levante
  • cameosis31.10.2011. u 09:00
    s naslovom prvaka spanjolske su isto izravno kvalificirani za ligu prvaka. zapaprit ce i jednim i drugima levante.