Primera División, 11. kolo, 29.10.2011, 20:00 h
Barcelona 5:0 Mallorca
Mallorca

Barcelona se poigrala s Mallorcom

Nikola Vlahović • subota, 29.10.2011.

Nakon minimalne pobjede protiv Granade, Barcelona je na Nou Campu dočekala Mallorcu te je gostima održala nogometnu lekciju. U visokoj pobjedi Barcelone posebno je bio raspoložen Lionel Messi koji je zabio hat-trick...

Barcelona se bez problema obračunala s Mallorcom, a sve je bilo riješeno nakon pola sata igre. Naime, Guardiolina momčad došla je do prednosti već u 13. minuti kada je udarac s bijele točke precizno realizirao Lionel Messi. Tako je Argentinac prekinuo svoj golgeterski post koji je trajao tri utakmice te je najavio odličnu utakmicu. Nakon devet minuta igre Barcelona je udvostručila svoju prednost. U šesnaesterac gostiju ubacio je mladi Cuenca, loptu je zahvatio Adriano, a na petercu ju je dočekao Messi i lagano je pospremio u mrežu.

Međutim, Argentinac se na tome nije zaustavio, a domaći navijači ponovno su ustali i zapljeskali "malom čarobnjaku" u 30. minuti kada je postigao svoj treći gol na utakmici. Naime, na ubačaj Danija Alvesa Messi je pravovremeno utrčao u kazneni prostor Mallorce i odmjerenim udarcem poslao loptu iza nemoćnog Aouatea.

"Neki novi klinci"

Mladi napadač Isaac Cuenca debitirao je za Barcelonu u prošlom kolu protiv Granade. 20-godišnjak se svidio Guardioli te mu je dao priliku i protiv Mallorce. Iako mu je to bio tek drugi nastup, Cuenca je na terenu djelovao kao da je "starosjedioc" u prvoj momčadi. Odličnu igru Cuenca je okrunio i svojim prvim golom za Barcelonu.

Utakmicu protiv Mallorce dugo će pamtiti i Gerard Deulofeu, koji je u igru ušao u 63. minuti te je sa samo 17 godina debitirao za Barcelonu.

Barcelona je odigrala odličnih 45 minuta, a gosti mogu biti "sretni" što su na odmor otišli sa samo tri gola zaostatka. Osim tri postignuta gola Messi i društvo imali su još nekoliko vrlo lijepih prilika, ali je ponešto zaustavio gostujući vratar, a par prilika su promašili domaći igrači.

Odlična igra Barcelone nastavila se i u nastavku, a već u 50. minuti bilo je visokih 4:0 za domaćine, a u strijelce su upisao 20-godišnji Isaac Cuenca, koji je tako na najbolji mogući način iskoristio priliku koju mu je dao Guardiola. Iako je imala četiri gola prednosti Barcelona nije niti malo usporila ritam, a igrači Mallorce teško su dolazili do lopte te nisu uspjeli povezati više od tri, četiri dodavanja.

U 63. minuti Guardiola je odlučio priliku dati još jednom mladom igraču. Iz igre je izašao David Villa, a njegovo mjesto na terenu zauzeo je igrač iz omladinskog pogona, Gerard Deulofeu. Riječ je o mladiću koji je po vokaciji veznjak, a ima samo 17 godina. Bila je Barcelona u 78. minuti blizu petog gola, ali je obrana Mallorce uz velike problema uspjela zaustaviti udarac Piquea.

U sudačkoj nadoknadi odličnu predstavu Barcelone fenomenalnim pogotkom sa dvadesetak metara zaključio je Dani Alves. Brazilac je "topovski" opalio, a lopta se od grede odbila u gol. Barcelona se doslovno poigrala s Mallorcom te je pobjeda domaćina mogla biti još i uvjerljivija. Koliko je zapravo ovo bila jednosmjerna utakmica pokazuje i statistika. Naime, Mallorca u 90 minuta nije uputila niti jedan udarac u okvir gola Barcelone, a lopta je bila 68 posto vremena u nogama Barce.

• Obrisan korisnik30.10.2011. u 20:53
    Ocito nisi bas upucen,snimili su oni par njih ali su bili samo jedni od glumaca koji su obavljali redaljku na realu. Takva guzenja su rijetko viđena i spadaju u remek djela porno industrije novijeg doba...
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 18:43
    ko se javlja za penal,a CR redovito postize hattrick s 1 ili 2 penala,to ne vidite
  • xavice30.10.2011. u 18:06
    al šta je najsmješnije stvarno je slabo igrao za svoj nivo,a tri komada zabije..čudo je
    xavice
  • The Phantom30.10.2011. u 17:54
    Barca i Messi u krizi, ne može dat hattrick bez penala, sram ga bilo, prosjek golova ispod 2 po utakmici, ma tribaju ga prodat dok još vridi