Primera División, 11. kolo, 30.10.2011, 22:00 h
Málaga 2:1 Espanyol
Espanyol

Malaga bolja od Espanyola

Ante Dubravac • nedjelja, 30.10.2011.

Malaga koja je uoči sezone potrošila dosta novaca na igračka pojačanja u 11. je kolu španjolskog prvenstva na svom stadionu dočekala momčad Espanyola i slavila rezultatom 2:1.

Iz prve prave prilike na utakmici Malaga je povela. Nacho Monreal je prošao po lijevoj strani i odlično uposlio Rondona koji s nekoliko metara zabija za vodstvo domaćina 1:0. Gosti prvi puta prijete u 11. minuti nakon kornera, ali bez rezultatske promjene.

Nastavak susreta proveden je u izjednačenoj igri uglavnom na sredini terena, ali bez većih opasnosti za oba vratara. U 30. minuti novi pokušaj Rondona, međutim ovaj put je siguran vratar Alvarez. S druge strane Vladimir Weiss pokušava iznenaditi domaćeg vratara, ali bez uspjeha. Samo tri minute kasnije Rondon je imao veliku priliku za povećanje vodstva. Krenuo je sam prema gostujućem vrataru koji brani pokušaj loba, međutim lopta se opet odbija do strijelca prvog pogotka, ali njegov drugi pokušaj s crte čisti gostujuća obrana.

Iako su nogometaši Malage pritisnuli goste u samoj završnici prvog poluvremena i stvorili nekoliko poluprilika Espanyol je došao do izjednačenja. Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk nakon jednog slobodnog udarca u skoku je najviši Alvaro Vazquez koji neobranjivo pogađa za 1:1.

Drugih 45 minuta prilikom otvara Malaga, ali pokušaj Santija Cazorle iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca odlazi preko gola. Espanyol uzvraća u 57. minuti preko Garcije čiji pokušaj zaustavlja Caballero.

U 67. minuti domaći strateg u igru uvodi Ruuda van Nistelrooya i Apona, a šest minuta kasnije Malaga dolazi u novo vodstvo. Najstrožu kaznu u 2:1 pretvara upravo Apono. Do kraja susreta Malaga je mirno kontrolirala igru i nije dopustila gostima da ozbiljnije zaprijete.

U idućem kolu Malaga gostuje kod Betisa dok će Espanyol na svom terenu dočekati Žutu podmornicu.