Premiership, 10. kolo, 31.10.2011, 21:00 h
Stoke City 1:3 Newcastle
Newcastle

Ba potopio Stoke City

Marko Domljanović • ponedjeljak, 31.10.2011.

U posljednjoj utakmici desetog kola Premiershipa, Newcastle je slavio na gostovanju kod Stoke Cityja rezultatom 1:3. Domaćini večeras zaista nisu imali sreće što je s čak tri pogotka kaznio Ba i tako doveo svoju momčad na visoko treće mjesto sa samo bodom zaostatka za drugoplasiranim Manchester Unitedom.

Gosti su u vodstvo stigli iz prve prave prigode na utakmici. U 12. minuti Obertan se probio po desnoj strani i nabacio u kazneni prostor, a tamo je Demba Ba iz blizine lako svladao Begovića. Domaćini su pokušali uzvratiti samo dvije minute kasnije, ali Walters nije precizan glavom nakon udarca iz kuta.

U 21. minuti Etherington je dobro uposlio Waltersa, ali Coloccini u posljednjem trenutku spašava gostujućeg vratara većih neugodnosti. Nakon toga Stoke ostaje bez kapetana Shawcrossa koji je igru morao napustiti zbog ozljede. Nedugo potom Begović spašava neugodnu situaciju nakon što se Ba opet našao u pred domaćim vratima. U 29. minuti gostujćem vrataru Krulu lopta ispada iz ruku i zamalo završava u njegovoj mreži - ipak, od svega samo korner.

U 35. minuti Etherington pokušava volejem, ali Krul je spreman i dobro brani neugodan udarac. Isti igrač izvodi i slobodan udarac s lijevog ruba gostujućeg kaznenog prostora dvije minute kasnije, ali i ta Stokeova akcija završava neuspjehom. Nakon tog, stigla je kazna - gosti su opet prošli po desnoj strani, nabacili u šesnaesterac, a lopta je nakon gužve došla do Besta koji ostavlja loptu za Baa i Senegalac mirno pogađa za 2:0.

Dvije minute kasnije Stoke je opet u prilici, ali Crouch glavom ne uspijeva pogoditi pokraj već svladanog Krula jer obrana Newcastlea spašava stvar. U međuvremenu je igru morao napustiti i Wilson pa možemo reći da domaćini stvarno nisu imali svoj dan. S druge strane, gosti su nakon prvih 45 minuta na najboljem putu da ostanu neporaženi 12. utakmicu za redom.

U 50. minuti nova gužva u kaznenom prostoru gostiju, ali Krul nakon gužve nekako uspijeva odbiti loptu koja je išla ispod grede. Četiri minute kasnije Huth prijeti glavom nakon kornera, ali domaćini nikako ne mogu do pogotka. Utakmica se nakon toga primirila, ali u 74. minuti Coloccini glavom spašava udarac Upsona sa crte, a u nastavku akcije Ba radi prekršaj na Crouchu i sudac Dean pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Walters i domaćini konačno smanjuju rezultat.

Međutim, sve Stokeove nade padaju u vodu u 80. minuti nakon što je najstroža kazna dosuđena i za Newcastle zbog Huthovog odgurivanja Besta kaznenom prostoru i Ba bez problema tako dovršava svoj hat-trick. Pred kraj utakmice došlo je i do nagravanja u Newcastleovom šesnaestercu, dobrim dijelom i zbog frustriranosti domaćih igrača večerašnjom utakmicom, ali sve se brzo smirilo i utakmica je ušla u sudačku nadoknadu. Ona je trajala pet minuta, ali osim Crouchevog pokušaja koji je završio na tribinama ništa se značajnije nije dogodilo i Newcastle upisuje nova tri boda.

• Obrisan korisnik01.11.2011. u 11:26
    sve je meni jasno zašto je newcastle bil drugoligaš... BIL JE, od toga se ne može pobjeći... al ima fakat brdo primjera s tim "slabijim" klubovima koji eksplodiraju na početku sezone i onda odjednom ko da se nešto desi u glavama i padne sve u vodu.. to sam htel reći sa svojim prijašnjim komentarom
  • Obrisan korisnik01.11.2011. u 10:44
    Demba Ba je jedan od najboljih napadača u Premier ligi. Newcastle radi strašan posao. Prodali su jednog Carrolla za 35ML, a Ba je tamo došao BESPLATNO, zabio je već 8 golova u 10 utakmica i ne misli stat.
  • renimus01.11.2011. u 06:30
    jebate zec, uz vec sest jebenih ekipa u vrhu, eto se i newcastle ugurao. definitivno najbolja liga trenutno
    renimus
  • Obrisan korisnik01.11.2011. u 02:17
    @pranja_vz : Newcastle je drugoligaš samo greškom vlasnika od prije dvije sezone. prošle godine su opstali iako su prodali Carolla Enriquea u Liverpool. Kupili su Baa i par Francuza i pošten trener je to složio. Bit će ok, sve dok se ludi gazda ne uplete. Recimo, pustili su Bartona mukte, a još se... [više na forumu]