City opet pobijedio Vukove

Ante Zovko • subota, 29.10.2011.

Drugi put u manje od tjedan dana Manchester City svladao je Wolverhampton. Nakon 5:2 pobjede u Carling kupu, Mancinijevi igrači duže su lomili otpor gostiju kako bi se ponovno odvojili na vrhu. Blackburn je pak prokockao veliko vodstvo u Norwichu.

U Wolverhamptonu Manchester City je u osmini finala Carling kupa dobio 5:2 u srijedu, a na Etihadu nije išlo tako glatko. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu, a City je jedno vrijeme i opasno živio s igračem manje. Ipak, pobjeda je upisana i prednost ispred Manchester Uniteda opet iznosi pet bodova.

Za razliku od utakmice u srijedu, Vukovi na Etihadu u prvom dijelu nisu dali pogodak, ali niti su primili ijedan. A prilika za golove Cityja je itekako bilo. Međutim, gotovo sve zasluge za čistu mrežu nakon prvih 45 minuta idu vrataru Hennesseyju.

Počelo je udarcem Nasrija, a najviše je prijetio Džeko. Hennessey se posebno istaknuo kod udaraca Džeke i Agüera koje je "zavrnuo" pored stative. Wolverhampton je mogao otići na odmor s pet-šest pogodaka u mreži, ali zahvaljujući svojoj "jedinici" napadači Cityja postajali su sve frustriraniji.

Junak Vukova postao je ubrzo tragičar. Hennessey je u 52. minuti oklijevao s ispucavanjem lopte, Agüero je izvršio pritisak na njega, lopta se odbila Džeki koji je imao samo poslati loptu u praznu mrežu.

I drugi gol dijelom ide na Hennesseyjevu dušu. Ispala mu je lopta nakon udarca Davida Silve s ruba šesnaesterca, a Kolarov je spremno dočekao priliku. Međutim, utakmica nije bila riješena bez obzira na nadmoć Cityja. U 74. minuti dotad odlični Vincent Kompany zaradio je izravni crveni karton zbog rušenja Doylea. Prekršaj se dogodio u kaznenom prostoru, a s bijele točke Vukove u igru vraća Hunt.

Ipak, Wolverhampton nije mogao ozbiljnije ugroziti City. Taman kad su u sudačkoj nadoknadi željeli napraviti završni pritisak, Wanderersi su dobili "hladan tuš". Adam Johnson sjajno odmjerenim udarcem s 25 metara pogađa sami kut Hennesseyjeva gola.

Blackburn je u Norwichu prokockao prednost 3:1 i u posljednjim trenucima ostao bez dva boda produživši niz bez pobjede na pet utakmica. Hoilett je šokirao Kanarince na izmaku prvog poluvremena udarcem s 25 metara nakon što je izbacio dvojicu protivnika iz igre. Morison je prihvatio izazov i prekrasnim volejem u 55. izjednačio. Domaći se nisu dugo veselili.

U 61. minuti Yakubu prima loptu od Formice i prizemnim udarcem šalje je ispod Ruddyja. Slabo pokrivanje domaćih koštalo ih je trećeg pogotka. Samba neometan utrčava na ubacivanje iz slobodnog udarca Pedersena i glavom pogađa za 3:1. Sreća je pomazila Norwich u 82. minuti kad udarac Johnsona iz daljine mijenja smjer i vara Robinsona. Domaćin je u trećoj minuti sudačke nadoknade dobio i dosta dvojben jedanaesterac, a Holt je iskoristio priliku i osigurao bod.

Bolton je odigrao novu slabu partiju, ovaj put u Walesu, gdje je poražen od Swanseaja 3:1. Ivan Klasnić ušao je u igru u 75. minuti. Kola su krenula nizbrdo početkom drugog poluvremena kad je Ricardo Gardner dobio drugi žuti karton. Samo nekoliko trenutaka kasnije Joe Allen na dodavanje iz slobodnog udarca pronalazi prostor za udarac i šalje loptu u bliži kut. Darren Partley u 55. minuti skrivio je jedanaesterac, a Scott Sinclair povećava prednost Velšana.

Bolton smanjuje praktički ni iz čega. Danny Graham postigao je dosta lijep autogol sa svoje polovice u mrežu svojeg vratara Vorma. Graham se ispravio potvrdivši pobjedu u trećoj minuti sudačke nadoknade kad je izbio sam ispred Jaaskelainena.

Fulham je bio konkretnija momčad na gostovanju u Wiganu i znalački iskoristio prilike u pobjedi 2:0 kojom je domaćina poslao na dno Premier lige. Fulham je poveo iz kontre u 41. minuti. Murphy je izbacio Zamoruy dugom loptom, engleski je napadač pretrčao lijevi bok i jednostavno uposlio Clinta Dempseyja kojem je preostao lagan zadatak. Iako je inicijativa bila na domaćoj strani, Fulham je jednostavno bio konkretniji, pogodio dvije prečke (Moses, Zamora), a u 87. minuti Dembele je stavio točku na "i" pospremivši loptu u bliži kut dok je obrana čekala ubacivanje za Dempseyja.

Stephane Sessegon ugrabio je bod za Sunderland koji je remizirao 2:2 s Aston Villom na domaćem terenu. Stilian Petrov doveo je Villu u vodstvo snažnim udarcem iz daljine, a izjednačio je Connor Wickham svojim prvijencem u Premiershipu. Villa se vraća u vodstvo pet minuta prije završetka kad je Richard Dunne realizirao Petrovljev ubačaj iz slobodnog udarca. Sessagnon je ipak ostavio bod na Stadionu svjetla pogodivši glavom nakon slobodnog udarca Larssona.

• xavice30.10.2011. u 15:47
    taj city je prije dva tjedna bayern bez ikakvih problema pobjedio 2 0,nisu po golu šutnuli
    xavice
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 21:51
    Hehe
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 20:53
    hehe wolves moze bit sretan izgubio samo 3-1
  • renimus29.10.2011. u 19:42
    mozete pricati o ovom klubu i manciniju sta hocete, ali ova igra i ovaj rezultat u ovakvoj ligi zasluzuju jebeni respect! 28 od mogucih 30 bodova!