Premiership, 10. kolo, 29.10.2011, 13:45 h
Chelsea
Chelsea 3:5 Arsenal
Arsenal

Ante Zovko • subota, 29.10.2011.

Fantastičan gradski derbi odigrali su Chelsea i Arsenal na Stamford Bridgeu. Topnici su preokrenuli rezultat u drugom poluvremenu i na krilima Robina van Persieja pobijedili s povijesnih 5:3.

Prva je to gostujuća pobjeda Arsenala u Premier ligi od veljače i 500. Arsenea Wengera na klupi Topnika. Igrači nisu mogli izabrati bolji način i trenutak da mu je poklone jer su nakon prvog poluvremena stvari izgledale potpuno drugačije. Arsenalov je napad sakrio brojne pogreške obrane i ubrizgao injekciju samopouzdanja momčadi koja nikoga nije mogla pobijediti na gostovanjima ove sezone.

Chelsea je mogao voditi 2:0 nakon samo pet minuta igre. Već u drugoj Djourou pušta Colea, a Koscielny spašava ispred Torresa. U petoj Sturridge je lijepo prošao u kaznenom prostoru, ali je ubačaj koji je bio namijenjen Torresu završio u rukama Szczesnyja.

Nevjerojatno otvorene momčadi bile su najranjivije na bokovima. Walcott je u dvije minute pripremio dvije velike prilike, za Gervinha i Van Persieja, ali ni jedan ni drugi nisu znali iskoristiti odlične ubačaje. Domaći su to brzo kaznili. U 14. minuti Juan Mata sjajno se izborio za poziciju na desnom boku i ubacio za Lamparda koji sam kao duh glavom pogađa u desni kut Arsenalovog gola.

Nakon što je Sturridge "uzvratio uslugu" Arsenalovim napadačima upropastivši odlično proigravanje Lamparda, Arsenal je izjednačio. Klasičnu Arsenalovu akciju s brzim proigravanjima mogao je dovršiti Gervinho, ali je nesebično asistirao Van Persieju koji pogađa praznu mrežu.

Obrana Arsenala bila je iznimno loša danas, pogotovo u prvom dijelu. Santos je u 35. slabo reagirao kad je Sturridge postigao drugi gol koji je ipak poništen zbog zaleđa. U 45. minuti nije se proslavio Mertesacker. Terry se othrvao njegovu "zagrljaju", izborio se za poziciju nakon kornera i lagano plasirao loptu za 2:1.

Santos se djelomično iskupio za lošu partiju u prvom poluvremenu pogotkom za izjednačenje. U 49. minuti Sturridge ga nije shvatio ozbiljno, a Brazilac pretrčava pola terena, dobiva loptu od Gervinha i pogađa ikosa za izjednačenje.

Malo tko je mogao očekivati da Arsenal može potpuno preokrenuti situaciju jer su gosti u obrani izgledali kaotično, ali je zato napad bio sjajan. Walcott je dotad bio ponajbolji igrač Arsenala. Iz brzo izvedenog slobodnog udarca mladi veznjak krenuo je u 55. minuti u solo akciju, pao, uspio se podignuti i driblingom izbaciti domaće braniče te "bombom" rasparao Čechovu mrežu.

Chelsea je morao "juriti" rezultat, ali utakmica je ušla u nešto mirniji ritam čemu su pridonijele brojne izmjene. Bluesi su imali inicijativu, ali nisu mogli do izjednačenja bez nove pogreške Santosa. Brazilac gubi loptu na sredini terena, a Mata fantastičnim udarcem s ruba šesnaesterca Szczesnyja ostavlja nemoćnog. 3:3.

No, to nije bio kraj "šokovima" na Stamford Bridgeu. Van Persie iskoristio je u 85. minuti pad Terryja, zaobišao Čecha i drugi put poslao loptu u praznu mrežu. Nizozemac je zaokružio "ludu" utakmicu hat-trickom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Arteta mu je asistirao, a napadač snažnim udarcem šalje petu loptu u domaći gol.

• xavice30.10.2011. u 15:36
    ashley cole je oduvijek bio samo za engleske novinare i igrače natprosječan igrač,igrao je u atomskom arsenalu i tu je to bilo dosta dobro,u repki i chelseu truba totalna alibi a la strinić
    xavice
  • Mihalj30.10.2011. u 12:28
    svaka čast arsenalu, al i on se smiješno branio ovu tekmu,a  s onakvom obranom chelseaja i wigan bi utrpao koji gol. znam da su sad navijači arsenala ludi i misle da se vraćaju, al tak misle nakon svake bolje tekme pa se razočaraju.
    Mihalj
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 23:04
    Cashley Cole je sojevremeno bio najbolji lijevi bocni,jedini koji je stopao C.Ronalda,danas uzasna utakmica kao i cijele odbrane Chelsea.
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 20:46
    stvarno svašta ovdje može čovjek pročitati
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 19:41
    Nije Čeh problem,problem su Terry,Cole,Lampard,Mikel Obi i slični koji očigledno nemaju što više tražit u premiershipu,svaka čast Arsenalu,prekrasna utakmica za gledat i uživat.Ali Chelski mora podhitno na remont. Ovaj Mata je strašan igrač!!