Premiership, 10. kolo, 30.10.2011, 17:00 h
Tottenham 3:1 Queens Park Rangers
Queens Park Rangers

Tottenham uvjerljivo do tri boda

Marko Domljanović • nedjelja, 30.10.2011.

Igrači Harrya Redknappa upisali su nova tri boda u engleskom Premiershipu nakon što su danas bili bolji od Queens Park Rangersa 3:1. Nakon odličnog prvog dijela domaćina, gosti su uspjeli malo zaprijetiti u drugom dijelu, ali odlični Bale svojim drugim golom otklanja sve sumnje u konačan ishod.

Tottenham je od samog početka krenuo vrlo odlučno u utakmicu i već u trećoj minuti lopta nakon Modrićevog udarca dolazi do Van der Vaarta na desetak metara od gostujućeg gola, ali gostujući vratar Kenny odlično brani Nizozemčev udarac. Deset minuta kasnije domaćini su imali veliku priliku okruniti svoju premoć, ali Adebayor glavom s pet metara promašuje vrata.

Ipak, zasluženo vodstvo stiže u 20. minuti kada Lennon upošljava Balea koji s vrha kaznenog prostora pogađa donji desni kut gostujućeg gola. I nakon pogotka pritisak domaćih se nastavlja i u 28. minuti kada Assou-Ekotto fino prosljeđuje Adebayorovu ubačenu loptu za Balea, ali Velšanin ovaj put šalje loptu preko grede. Pet minuta kasnije Kenny ipak mora još jednom vaditi loptu iz mreže nakon što je slab udarac Kinga završava u nogama Van det Vaarta koji je ovaj put precizan za 2:0.

Ni tu nije Tottenham stao pa Modrić samo četiri minute kasnije lijepo puca iz voleja, ali lopta odlazi pored gola. Do kraja prvog dijela ipak nije bilo većih uzbuđenja i momčad Harryja Redknappa apsolutno zasluženo na odmor nosi veliku prednost.

Trener gostiju je u pauzi obavio dvije izmjene i QPR je u nastavku izgledao puno bolje. Ipak, pet minuta nakon početka drugog dijela opet prijeti Van der Vaart, ali gostujući vratar još jednom odlično brani. Međutim, nakon toga gosti uspijevaju uspostaviti ravnotežu i u 62. minuti dolaze do pogotka. Bothroyd je bio najviši u skoku nakon jednog ubačaja i glavom s dva metra smanjio rezultat.

Samo dvije minute kasnije Tottenham je mogao opet doći do dva pogotka prednosti, ali se Kenny odličnom obranom Baleovog udarca iskupio za nesigurnost koja je zakuhala situaciju u kaznenom prostoru gostija. Međutim, u 72. minuti utakmica je odlučena nakon što su Bale i Lennon odigrali dupli pas na rubu kaznenog prostora, a Velšanin preciznim udarcem postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Četiri minute kasnije Adebayor je u prilici, ali njegov udarac iz peterca prolazi malo pored vratnice.

Do kraja utakmice pokušao je još jedino Wright-Phillips, ali njegov udarac odlazi pored gola. Tottenham je tako nastavlja svoj niz utakmica bez poraza koji traje još tamo od kraja kolovoza, a njihovi gosti ipak ne uspijevaju doći do novih bodova nakon pobjede nad Chelseajem prošlog vikenda i ostaju na sredini tablice. Od naših, Modrić je odradio svih 90 minuta dok Kranjčar i Ćorluka nisu bili ni na klupi.

• Obrisan korisnik31.10.2011. u 09:56
    tottenham ima kriminalne bekove,pogotovo lijevog,prosječnu obranu i golmana,krila i vezni dvojac najbolji u ligi,napad za razliku od prošle sezone ubitačan.da kupe dvije klase u obrani borba za naslov nebi bila daleko.
  • Obrisan korisnik31.10.2011. u 09:48
    totenham 2. u ligi, po imenima iza M.Citya:)? ne budite smiješni. ako uhvate 4. mjesto i kvale za EL, mogu biti presretni. sve i da imaju bolje igrače od ManU ili Chelsea, ta 2 kluba imaju trenere, koji su 'izmislili' nogomet za Redknapa. totenham ima super prvih 11, ali klupa nije baš nešto.
  • Mihalj31.10.2011. u 09:38
    ti stvarno baljezgaš gluposti spursi su odavno unitedova kuja. i zar ti misliš da će se onakva tekma kao protiv cityja ponoviti. to je bila freak tekma i freak rezultat. a united ionak uvijek slabije počne i proigra u proljeće. stvarno sipaš bisere...
    Mihalj
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 23:02
    po kvaliteti igraca tottenhem je drugi poslje man citya u ligi zasigurno
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 20:48
    odlicna utakmica tottenhama....ali realno gledano i moraju gaziti ovakve momcadi jel oni po mome nemaju losije igrace od chelsea ili manU.....modric je odigra super, bilo ga je svukuda i dijelio je lopte odlicno, samo po mom ukusu se malo previse vrti u obrani, ono sto on igra je igra jedne... [više na forumu]