Feyenoord potopljen u Groningenu

Josip Piršljin • nedjelja, 30.10.2011.

Odigrane su posljednje četiri utakmice 11. kola nizozemskog nogometnog prvenstva, a pravu katastrofu doživjeli su igrači Feyenoorda koji su na gostovanju kod Groningena poraženi s čak 6:0. Pobjede su još upisali vodeći AZ, Vitesse i NEC.

Momčad Ronalda Koemana je nakon šokantnog ispadanja u šesnaestini Kupa od Go Ahead Eaglesa danas doživjela novo poniženje. Raspoloženi su bili igrači Groningena koji su sastavu iz Rotterdama utrpali čak šest pogodaka i upisali jednu od najvećih pobjeda u svojoj povijesti.

Da stvari neće dobro završiti za Feyenoord dalo se naslutiti već u prvoj minuti kada je vodeći pogodak postigao srpski internacionalac Dušan Tadić. Do kraja prvog poluvremena Groningen je uspio postići još dva gola preko Kieftenbelda i Anderssona, a u nastavku susreta posao su završili Bacuna, Van Dijk i Hyun-Jun Suk. Gosti su od 67. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Fernandeza. Feyenoord je ostao na šestom mjestu, a Groningen mu se sada približio na samo bod zaostatka.

Svojevrsni derbi začelja odigrali su NEC i Utrecht, a domaći su na kraju odnijeli sva tri boda. Nogometaši iz Nijmegena su rano poveli, već u trećoj minuti golom Schonea, a do isteka prvih 45 minuta zabio je još i George. Gosti su u nastavku postigli dva pogotka, no jedan od njih je bio autogol Fernandeza čime je NEC došao na 3:0. 15 minuta prije kraja počasni pogodak za Utrecht postiže Mulenga iz kaznenog udarca.

Vitesse nastavlja s vrlo dobrim igrama ove sezone. U ovom su kolu slavili na gostovanju kod De Graafschapa i time produžili niz nepobjedivosti u Eredivisiji na sedam utakmica. Na tablici su preskočili amsterdamski Ajax i trenutno su četvrti s bodom manje od PSV-a i Twentea. U Doetinchemu su upisali minimalnu pobjedu koju im je osigurao Wilfried Bony pogotkom u 70. minuti susreta.

Vodeća momčad prvenstva, AZ iz Alkmaara, teško je došla do pobjede na gostovaju u Almelu kod Heraclesa. Sve do 89. minute domaći nogometaši su odolijevali napadima gostiju, no tada sva tri boda AZ-u donosi Maher, te je njegova momčad povećala prednost na tablici na šest bodova ispred PSV-a i Twentea koji dijele drugu poziciju.