Šimović lomio, Češković slomio Sonik

Iz Rijeke:Vedran Filipović • nedjelja, 30.10.2011.

Košarkaši riječkog Kvarnera 2010 ostvarili su treću pobjedu u nizu svladavši na Kozali Sonik Puntamiku 72:64. Do pobjede su ih vodili odlični Matija Češković i Teo Šimović, a Josip Surina odgledao je utakmicu s tribina zbog ozljede kuka.

Kvarner 2010 - Sonik Puntamika 72:64 (16:16, 19:8, 14:20, 23:20)

Dvorana Dinko Lukarić, 5. kolo A-1 lige

Kvarner 2010: Češković 19, Lipovščak, Kučan, Salamun 7, Juričić 6, Boban 4, Gaćeša, Šimović 24, Cinac 7, Pehar 3, Legović, Širko 2
Trener: Aramis Naglić

Sonik Puntamika: Marić 3, Banić 6, Čakarun 9, Ramljak 1, Glavan 4, Pešut 7, Jurjević 5, Blažević 4, Marin, Šarlija 10, Grabovac, Vraneš 15
Trener: Neven Plantak

Puntamičani su u Rijeci zaigrali pod novim imenom, no Kvarner je pokvario premijeru. Goste iz Zadra u prvoj je četvrtini držao napadački skok te solidan šut u napadu sve dok Aramis Naglić nije naredio zonsku obranu koja je izbezumila košarkaše Nevena Plantaka. Ipak, na maleni odmor se otišlo s "nulom", 16:16.

Drugih deset minuta bilo je kobno za goste. U prvih osam minuta poentirali su tek jednom iz slobodnog bacanja dok je na drugoj strani Češković stavio tricu za prvo dvoznamenkasto vodstvo Kvarnera. Plantak je rotirao, tražio raspoloženog igrača, ali našao ga je u Baniću tek dvije minuta prije poluvremena na koje se otišlo s plus 11 za Riječane.

Šimović je nastavio dominirati u reketu i u nastavku utakmice, no Zadrani su podigli intenzitet igre u oba pravca. Kvarner je već nakon tri minute ušao u bonus, a gosti su sa približili na sa samo pet poena zaostatka na kraju treće četvrtine (49:44).

Pet minuta prije kraja Teo Šimović postiže pet uzastopnih poena za 58:48, Vraneš nešto kasnije postiže tricu, no Češković odgovara s dvije na drugoj strani te postavlja najveću domaću prednost (66:51) četiri minuta do kraja. Uslijedila je jurnjava Sonika po terenu, Riječani se nisu snašli te je u kratkom roku semafor već pokazivao 66:60.

Ipak, nezaustavljivi dvojac opet se ukazao akcijom kakva se viđa u baseballu. Šimović je u maniri pravog quarterbacka poslužio Češkovića koji polaže loptu uz dodatni prekršaj za 69:60. Tu je priči bio kraj, domaći su košarkaši treću pobjedu u nizu proslavili nakon rutinskog izvođenja slobodnih bacanja.

Centar Teo Šimović bio je apsolutno prvo ime domaće momčadi, postigao je 24 poena i ugrabio osam lopti dok je branič Češković Soniku utrpao 19 poena uz dvije ključne uzastopne trice pri kraju susreta. Cinac je uzao 13 skokova i bio prvi skakač susreta. Kod gostiju Josip Vraneš 15 poena, a Marino Šarlija 10. Kvarner je imao 11 skokova više od Sonika koji je imao loših 24 posto šuta za tri poena.

Kvarner s omjerom od tri pobjede i jednim porazom sljedeće kolo ide u Križevce dok Sonik Puntamika dočekuje Zabok.

• Obrisan korisnik31.10.2011. u 09:31
    bravo za kvarner! uz dubrovnik, najveći kandidat za ispadanje, a sada su u društvu splita, zadra i jolly-a s 3 pobjede! očito naglić zna što radi i možda Hr košarka dobija još jednog kvalitetnog trenera! daj bože da je tako, jer nam nasušno trebaju treneri....