Cuatro Rayas Valladolid 28:23 Abanca Ademar Leon
Abanca Ademar Leon

Valladolid svladao Losertov Ademar

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 31.10.2011.

Osmo kolo španjolskog rukometnog prvenstva kompletirano je u nedjelju susretom Valladolida i Ademar Leona. U derbiju kola Ademar je tražio bodove za ostanak pri vrhu, dok su Valladolidu oni bili potrebni za povratak pobjedničkom nizu. Pobjeda i bodovi na kraju su ipak ostali u Valladolidu.

Momčad Valladolida u sklopu osmog kola Asobal lige ugostila je rukometaše Ademar Leona koji su se potom kući vratili bez pobjede i novih bodova te su se tako nakon drugog prvenstvenog poraza dodatno udaljili od vodećeg dvojca. Valladolid se, pak, novom pobjedom približio vrhu te sada puše za vrat upravo Ademaru.

Susret u Valladolidu bolje je otvorila gostujuća momčad koja je povela 5:4 da bi domaćin ubrzo preokrenuo rezultat i stigao do vodstva 12:8. Gosti pet minuta prije kraja prvoga dijela imaju tek gol zaostatka (13:12), no domaćin im potom više ne dopušta da postignu pogodak. Do odlaska na odmor rukometaši Valladolida stižu do +3 i 15:12.

U nastavku je domaća momčad čuvala svoju prednost te nije dopustila gostujućoj da preokrene rezultat. Ademar se u 41. minuti uspio ponovno približiti na gol zaostatka (19:18), međutim domaći igrači serijom 7-1 odlaze na potom nedostižnih 26:19. Konačno, rukometaši Valladolida uzimaju pobjedu 28:23, kao i dva prvenstvena boda.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Davor Čutura sa sedam pogodaka, dok se naš Tin Tokić nije upisao u strijelce. Na vratima Valladolida odličan je bio Jose Manuel Sierra Mendez s 19 obrana. Najbolji kod Ademar Leona bio je Martin Stranovsky također sa sedam golova, dok je Venio Losert na golu sakupio osam obrana.

Nakon osam odigranih kola na vrhu se sa stopostotnim učinkom nalaze favoriti prvenstva, viceprvak Španjolske, Atletico de Madrid, te aktualni španjolski prvak, Barcelona. Momčad Ademar Leona smjestila se na treće mjesto s 12 osvojenih bodova, dok su Valladolid, Aragon i Academia Octavio tik iza nje s deset bodova. Na sedmom mjestu nalazi se Torrevieja s devet bodova, koliko ih ima i Cuenca, a slijede ih Granollers s osam te San Antonio sa šest golova. Po pet bodova sakupile su momčadi Naturhouse La Rioje i Huesce, dok Antequera i Anaitasuna imaju po četiri boda. Na dnu ljestvice i dalje se nalaze Guadalajara i Alser Puerto Sagunto sa po dva osvojena boda.