Veteran junak Unicaje u Bambergu

Ante Zovko • četvrtak, 03.11.2011.

Unicaja Malaga tijesnom je pobjedom 79:78 u Bambergu ušla u pozitivan omjer u skupini B Eurolige. U utakmici u kojoj je naš Luka Žorić odigrao jednu od važnijih rola odlučila je jedna odbijena lopta.

U "paklu" Bamberga, kojeg je na svojoj koži iskusio Zagreb u prvom kolu, Unicaja se izvukla u posljednjim sekundama nakon što je domaćom tricom umalo izgubila utakmicu koju je većim dijelom vodila. Jedna odbijena lopta i prvi poeni veterana i legende kluba Bernija Rodrigueza unutar reketa donijeli su Španjolcima omjer 2-1.

Brose Baskets prvi se odvojio na krilima Marcusa Slaughtera koji je zadavao dosta problema Luki Žoriću u reketu, te Predraga Šuputa. Serijom 13:2 sredinom prve četvrtine njemački se prvak domogao vodstva 15:6. Žorić je odigrao vrlo dobro u obrani u prvih deset minuta i Unicaja je do drugog perioda smanjila na 27:22.

U drugih deset minuta u igru ulazi i Hrvoje Perić, a Španjolci, uz sjajno izdanje Jorgea Garbajose, prelaze u vodstvo, a s 42:38 odlazi se na poluvrijeme. Žorić je bio ponajbolji igrač gostiju u trećem dijelu istaknuvši se i u napadu, a Unicaja čuva vodstvo (63:61) na ulasku u posljednjih deset minuta.

Rotirali su se igrači, ali nijedna strana nije popuštala. Unicaja je održavala minimalnu prednost. Tek u šestoj minuti zadnje četvrtine, tricom Karstena Tadde, Brose prelazi u vodstvo (69:68). U posljednju minutu ulazi se sa 75:75, a pobjednik je odlučen na dramatičan način. Brian Roberts pogađa tricu (za vodstvo Brosea 78:77) 13 sekundi prije završetka. Valters s druge strane promašuje tricu, a dva presudna poena postiže Rodriguez uhvativši odbijenu loptu i ubacivši posljednja dva poena. Dotad je pogodio dvije trice iz dva pokušaja. Roberts je pokušao pogoditi svoju treću tricu, ali je ostao na dvije od sedam pokušaja.

Luka Žorić opravdao je svojih 27 minuta na terenu s 13 poena, sedam skokova, jednom asistencijom i jednom blokadom (valorizacija 13). Perić je igrao nešto više od šest i pol minuta, odmarao prvotimce, ali se nije upisao u statistiku. Joel Freeland s 18 poena predvodio je pobjednike (7/10 za dva poena). Imao je i sedam skokova. Tremmell Darden postigao je deset poena, četiri skoka i dvije asistencije. Sinanović je imao 11 poena, tri skoka, ali i pet izgubljenih lopti.

Kod domaćina Slaughter je upisao 16 poena, šest skokova i jednu ukradenu loptu, Robertsisto 16 uz četiri skoka i četiri asistencije. Gavel se zaustavio na 14 poena i dvije asistencije.