Dva gola Klasnića u petardi Boltona

Josip Tolić • nedjelja, 06.11.2011.

Danas je kompletirano 11. kolo engleske Premierlige. Wolverhampton se slavljem od 3:1 na domaćem terenu protiv Wigana digao iznad zone ispadanja, Bolton je, uz sjajnu predstavu našeg Ivana Klasnića, bio uvjerljiv protiv Stoke Cityja, a londonski derbi Fulhama i Tottenhama pripao je Spursima.

Wolverhampton Wanderers - Wigan Athletic 3:1 (1:1)

Wolverhampton Wanderersi na svom su Molineuxu protiv najslabije momčadi prvenstva Wigan Athletica poveli u 31. minuti, i to u akciji nakon što je napadač gostiju Rodallega promašio čisti zicer. Doyle je dao povratnu loptu za O'Haru, a Englez irskog podrijetla iz blizine poentirao za vodstvo domaćina.

Samo deset minuta poslije Wigan se vratio u utakmicu nakon jedanaesterca kojeg su skrivili Ward i Hunt. Watson se primio izvođenja najstrože kazne i slabo pucao, no nakon obrane vratara Wolvesa Hennesseyja iz popravnog je pokušaja ipak pronašao put do mreže za izjednačenje.

Nastavak je donio konačno razrješenje utakmice. U 55. minuti vratar Wigana Al Habsi iskazao se s dvije sjajne obrane, no Edwards je pratio tijek akcije i vratio prednost Wanderersima. Jedanaest minuta potom za konačnih 3:1 zabio je Ward nakon kombinacije s Jarvisom i Edwardsom.

Bolton Wanderers - Stoke City 5:0 (2:0)

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić koji je, podsjetimo, izostavljen za dodatne kvalifikacije protiv Turske, na najbolji je mogući način pokazao zašto ga se nije smjelo izostaviti. U srazu svoje momčadi sa Stokeom dva je puta bio strijelac i tako zabio svoje prve golove od 27. kolovoza i Liverpoola.

Već u trećoj minuti Klasnić je pokrenuo golijadu na Reebok stadionu asistiravši Daviesu za 1:0 nakon indirektnog udarca, koji je izazvao bijes gostiju. U 22. minuti Eagles je nakon nove greške vratara Stokea Asmira Begovića poentirao za 2:0, što je bio rezultat s kojim se otišlo na predah.

Najljepši trenutak utakmice djelo je našeg Klasnića u 64. minuti. S ruba kaznenog prostora uputio je udarac koji je od vratnice neobranjivo išao u gol za 3:0, no tu nije bilo gotovo s mukama Stokea. Deset minuta poslije kombinaciju Daviesa i Klasnića Eagles je završio lob-udarcem, a devet minuta prije kraja naš napadač s gol-linije potvrdio je peti gol za Bolton kompletiravši tako osvetu za pobjedu Pottersa u polufinalu FA kupa ranije ove godine.

Fulham - Tottenham Hotspur 1:3 (0:2)

Tottenham se, bez trenera Harryja Redknappa, slavljem na Craven Cottageu 3:1 dokopao četvrtog mjesta Premiershipa s istim brojem bodova kao i Chelsea. Spursi su poveli u desetoj minuti iz akcije Walkera i Lennona nakon koje je Bale uputio udarac prema vratima, Chris Baird potvrdio gol zabivši loptu u vlastitu mrežu.

U posljednjim trenucima prvog dijela Bale je vratio uslugu Lennonu i proigrao ga, a engleski reprezentativac dovršio akciju sjajnim prodorom i udarcem u daljnji kut za udvostručenje vodstva. Fulham se u 57. minuti uspio vratiti u utakmicu nakon udarca iz kuta kada je King pogodio Kaboula u ruku, a lopta prevarila vratara Friedela

Međutim, poslije brojnih pokušaja domaćina da izjednače, posljednji je gol ipak završio u njihovoj mreži, i to u zadnjim trenucima susreta, kada je Defoe poentirao nakon odbijene lopte. Fulham je tako ostao tik iznad zone ispadanja s deset bodova iz 11 susreta.

• Obrisan korisnik07.11.2011. u 00:22
    kalinic i jelavic u narednih 5 godina nece dati skupa 5 golova za repku...koliko god trpali u svojim klubovima oni nama ne odgovaraju za nas stil igre i to je to..nama trebaju ili trkaci poput mandze i olica ili znalci poput dudua i petrica..a ova dvojica adio!!!
  • lambik07.11.2011. u 00:07
    Klasnic je dobar igrac i jako mi je drago da mu se danas otvorilo. Ali covjek ne igra, a kamoli zabija, redovito. Mislim da bi u ovom trenutku uistinu bio preveliki rizik pozvati ga za tako vazne utakmice. Nepozivanje Petrica mi je, s druge strane, manje jasno.
    lambik
  • grga94406.11.2011. u 23:44
    grga944
  • Obrisan korisnik06.11.2011. u 23:07
    To bi ti rekao i za Jelavica, ali je ovaj prvi strijelac Skotske lige, pa ne smijes jer bi ispao smijesan.
  • Obrisan korisnik06.11.2011. u 22:47
    Kalinic dva kola zaredom zabio, Jelavic pri strijelac lige, Mandžo trpa kao lud, Dudu zabija Dynamu i također je u formi i vi kukate za Klasnićem, jebote što bi vi sa 5 napadača igrali?