Metalurg Skoplje 28:18 Crvena zvezda
Crvena zvezda

Červarovi momci deklasirali Zvezdu

Ivana Strahija • petak, 11.11.2011.

Crvena zvezda nije imala što tražiti u Skopju, jasno je to nakon susreta kola, koji je završio s 28:18.

Nakon susreta sa Crvenom zvezdom, skopskom Metalurgu ostao je osjećaj lake pobjede. Iako su pred susret napominjali kako laganih protivnika u SEHA ligi nema, skopski rukometaši od srbijanskih nisu doživjeli jači otpor.

Do 12. minute susreta Metalurg već ima 6:2, uz četiri gola N. Mojsovskog, da bi za +5 u 16. minuti pogodio Z. Mojsovski s desnog krila (8:3). Za prvu prednost od šest golova pobrinuo se pak Manaskov s lijevog krila, minutu pred odlazak na odmor (13:7).

U drugom su poluvremenu Makedonci nastavili s provjerenim receptom, jakom obranom i malo pogrešaka u napadu. U 51. minuti je Metalurg došao do +10, trećim golom Dimovskog (23.13).

Kod domaćih je najviše golova postigao srednji vanjski Naumče Mojsovski (6, 3 sedmerca), dok je u redovima gostiju najviše upisao Dokić (5, 1 sedmerac).

Ovom pobjedom Metalurg Line Červara preskočio je hrvatskog prvaka Croatia osiguranje te se s njime izjednačio po bodovima, no ima bolju gol-razliku. Obje ekipe imaju utakmicu manje od ostatka momčadi.