Gummersbach 28:29 Göppingen
Göppingen

Četiri gola Zrnića nedovoljna

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 14.11.2011.

Deseto kolo rukometne Bundeslige, koja je ovoga vikenda obavijena tugom zbog tragične smrti sudačkog para Methe, kompletirao je susret Gummersbacha i Frisch Auf Göppingena u kojem je bolja bila gostujuća momčad.

Momčad Gummersbacha u sklopu desetog je kola ugostila rukometaše Göppingena. U sportskoj dvorani Eugen-Haas, pred oko dvije tisuće gledatelja, domaćin je u itekako zanimljivom susretu minimalno poražen od gostujuće momčadi.

U susret je bolje ušla domaća momčad koja je povela 6:3, a potom i 9:6. Međutim, gosti u 18. minuti rade seriju 4-0 i izjednačuju rezultat na 11:11. Napeto je bilo u posljednjim minutama prvoga dijela, no do odlaska na odmor rezultat ostaje izjednačen (13:13).

Drugo je poluvrijeme bolje otvorila momčad Göppingena koja je u prvim minutama povela 16:14. Domaći su se rukometaši uspjeli približiti na tek gol zaostatka (18:17), no nisu uspjeli izjednačiti i gosti ubrzo bježe na +5 (26:21). Sedam minuta prije samoga kraja Gummersbach serijom 5-0 izjednačuje na 27:27, no do minimalne pobjede 29:28 ipak stiže gostujuća momčad.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Momir Rnić s osam postignutih pogodaka. Naš Dalibor Anušić nije se upisao u strijelce. Najbolji kod Gummersbacha bio je Adrian Pfahl sa šest golova, dok je Vedran Zrnić zabio njih četiri.

Nakon pobjede nad Gummersbachom trener Göppingena, Velimir Petković, bio je zadovoljan osvojenim bodovima i igrom svoje momčadi: "Konačno smo osvojili dva boda u gostima. S vremenom smo postali stabilniji i čvršći u obrani, no i u napadu smo bili sigurniji. Na kraju smo imali i malo sreće."

Trener domaće momčadi, Sead Hasanefendić, nije imao previše pritužbi na igru svojih rukometaša već se morao složiti kako im je na koncu ponestalo i malo sreće: "Ovo je bila uzbudljiva utakmica puna emocija koja je sretno završila za Göppingen. Svojoj momčadi nemam puno za predbaciti, nažalost jedno smo određeno vrijeme bili previše pasivni, dok nam s linije sedam metara nije najbolje išlo."