Regionalna liga, 9. kolo, 13.11.2011, 19:00 h
Nexe Našice 35:36 Prešov
Prešov

Nexeu poraz od Slovaka

Ivana Strahija • ponedjeljak, 14.11.2011.

Nakon reprezentativne pauze, nastavljeno je natjecanje u Regionalnoj ligi, a Nexe je na vlastitom parketu doživio poraz. Golom u zadnjoj sekundi tri je boda iz Našica odnio Tatran.

NEXE – TATRAN 35:36 (17:20)

Dvorana OŠ kralja Tomislava Našice, gledatelja 1.000
Suci: Gjorgi Nachevski i Slave Nikolov (obojica Makedonija)
Delegat: Vladimir Sokol (Hrvatska)

NEXE: P. Lelić (10 obrana), Kozina 2, Mataija 7, Eter 2, F. Lelić 6, Mrđenović, Barišić Jaman, Varvodić, Kedžo, Markotić 4, Slišković 10, Pivac, Obad 2, Kević 2, Velić, Šunjić (1 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

TATRAN: Kruga, Marušak, Kopčo 3, Hrstka 1, Urban, Kristopans 7, Drobnak, Verkić (15 obrana), Radčenko 4, Niroda, Kukrika 7, Tumidalsky 1, Čip 4, Guzy, Pekar, Antl 9
Trener: Đorđe Rašić

SEDMERCI: Nexe 6/8 (Mataija 5, Markotić), Tatran 3/3 (Antl 2, Hrstka) ISKLJUČENJA: Nexe 6 minuta (Kedžo, Varvodić, klupa), Tatran 10 minuta (Kopčo 2+2, Tumidaisky, Čip, Kukrika )
Crveni karton: Kukrika (Tatran), namjerno udaranje u lice

Tisuću gledatelja došlo je podržati Našičane u borbi protiv Tatrana, koji je do sada bio slabiji na tablici od našeg predstavnika U Regionalnoj ligi. No, to se ove večeri promijenilo, te je Tatran skočio na četvrtu poziciju, a Nexe je šesti. K tome, Tatran ima dvije utakmice manje, dok je Nexe odradio svih devet.

Utakmica nije bila dobra u prvom poluvremenu za Našičane, koji nakon prvih 30 minuta gube -3 (17:20), da bi se u drugom dijelu ipak digli i došli do izjednačenja. S 35:35 ulazi se u samu završnicu, gdje je presudio jedan dobar šut, i pogodak, gostujućeg Radčenka.

Velik posao za goste odradio je i Srbin Verkić, koji je obranio 15 našičkih šuteva. On je očito veliko pojačanje u slovačkim redovima, u utorak je imao 13 obrana protiv Sutjeske. Tatran će gostovati i u svom idućem regionalnom izazovu, i to kod skopskog Vardara. Kući se Slovaci vraćaju u subotu, a onda opet putuju, preko Budimpešte do Lisabona i Madeire, gdje će odigrati prvu utakmicu trećeg kola Kupa EHF-a protiv kluba Madeira SAD.

U redovima domaćih,najbolji je strijelac bio Slišković s deset golova, dok je golman P. Lelić imao deset obrana. Nexe u idućem kolu Regionalne lige gostuje u Banja Luci kod Borca, a 26. studenog u Kupu EHF-a, također trećem kolu, ugošćuje Bešiktaš JK.