Regionalna liga, 9. kolo, 13.11.2011, 18:00 h
RK Zagreb

Zagrebaši iščupali bod kod Červara

Damir Žbulj • nedjelja, 13.11.2011.
Zagrebaši  iščupali bod kod Červara

Veliki derbi rukometne regionalne SEHA lige odigran je večeras u Skopju. U devetom kolu susreli su se Metalurg Line Červara i Croatia osiguranje Zagreb. U čvrstoj, borbenoj i izjednačenoj utakmici, uz bučnu podršku domaće publike, rezultat je na odmoru bio 8:8. U nastavku susreta prvo je Metalurg otišao u prednost, imali su i pet golova viška, ali uporni Zagrebaši uspjeli su do kraja susreta stići do izjednačenja te se neporaženi vratiti iz makedonske prijestolnice.

METALURG - CROATIA OSIGURANJE ZAGREB 19:19 (8:8)

SKOPJE, Dvorana Avtokomanda; Gledatelja: 2000

Suci: Pandžić / Šatordžija

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (7 obrana) Pešić (3 obrane); Horvat 2, Matulić 2, Marić 3, Gal, Kopljar 4, Stepančić, T. Valčić , Gojun , Špiler , J. Valčić , Štrlek 1, Balić 3, Vukić 4, Brozović
Trener: Ivica Obrvan

Metalurg: Stanić (11 obrana) Angelov, Rakčević 1, Levov 1, Dimovski 1, Marković, Georgievski, Kozlina 2, Manaskov, Mirkulovski 3, Markovski, Z. Mojsovski 4, N. Mojsovski 7, Stoilov, Jonovski, Alušovski
Trener: Lino Červar

Sedmerci: CO Zagreb: 2/4; Metalurg: 4/5

Isključenja: CO Zagreb: 4 min; Metalurg: 6 min

Najiščekivaniji dvoboj u ovom dijelu sezone regionalne SEHA lige bio je odlazak rukometaša CO Zagreba u Skopje kod Metalurga, bivšeg hrvatskog izbornika, ali i trenera Zagrebaša, legendarnog Line Červara. Červar je u Metalurgu složio zanimljivu ekipu, koja ove sezone nastupa i u Ligi prvaka, a derbi susret s CO Zagrebom sigurno je bio i 'mrvicu više' od obične utakmice. Ulog je sigurno bio i rukometni prestiž na ovim prostorima i dokazivanje kako i Makedonci imaju dobru i konkurentnu rukometnu momčad.

Červar je zaigrao s identičnim sastavom s kojim se neki dan lagano obračunao s Crvenom zvezdom. Odlični vratar Stanić, Zlatko i Naumče Mojsovski, korpulentni pivot Rakčević te Slovenac Kozlina, glavne su uzdanice makedonske momčadi.

Sastav

Zagrebaši su u utorak odigrali susret odgođenog prvog kola. Protiv Metaloplastike je u Kutiji šibica teško ostvarena pobjeda u posljednjim minutama utakmice, morali su na parket i reprezentativci, koji su se početkom tjedna vratili iz Srbije. Trener Obrvan ovaj put je naravno od prve minute na parket poslao najjači sastav. Šego je bio na vratima, Vukić i Horvat na krilima, Marić na crti, dok su vanjsku liniju činili Kopljar, Balić i Špiler.

U krcatoj dvorani Avtokomanda, jer se zbog promjene termina ove utakmice nije moglo igrati u velikoj skopskoj dvorani "Boris Trajkovski", pred dvije tisuće bučnih navijača, susret je otvoren pogotkom Marina Marića, ali N. Mojsovski ubrzo je uzvratio na drugoj strani terena. Od samog početka utakmice vidjelo se kako će obje ekipe obrani posvetiti posebnu pažnju te kako će se čvrsto i agresivno igrati čitavu utakmicu.

Prednost je u početnim minutama za CO Zagreb čuvao Horvat realiziranim sedmercem, ali i Kopljar koji je odličnim udarcem iz daljine svladao Stanića, bilo je tek 2:3, a igrala se gotovo deseta minuta utakmice. Na nekoliko tehničkih pogrešaka Zagrebaša gosti su odgovorili istom mjerom, nervoza je učinila svoje pa smo vidjeli izuzetno malo pogodaka.

U 20. minuti utakmice golom Levova tek je 4:4, a Slovenac u makedonskim redovima Kozlina postiže pogodak za 5:4 i prvo vodstvo domaćeg sastava. Kozlina se u prošlom susretu vratio na parket nakon duge pauze zbog ozljede te je dokazao koliko znači za ovu ekipu i u obrani, ali i u napadu. N. Mojsovski je sa linije sedam metara povisio prednost na +2, ali Kopljar dalekometnim udarcem te Horvat iz kontre izjednačuju rezultat na 6:6.

Posebno motivirani Červar

Temperamentni Lino Červar, koji je s puno žara vodio Metalurg protiv svoje bivše ekipe u 12. minuti utakmice zaradio je i javnu opomenu zbog pritiska i prigovora na jednu odluku sudačkog para Šatordžija - Pandžić.

U samoj završnici prvog poluvremena na parketu su dobili priliku i Joso Valčić, ali i Stepančić, no, Horvat ne realizira sedmerac, upravo Stepančić zaslužuje prvo isključenje na utakmici dvije minute prije isteka prvog dijela, a gosti su u vodstvu 8:7. Ivano Balić je ipak uspio fantastičnim prodorom, sa zvukom sirene i igračem manje na parketu za CO Zagreb izjednačiti rezultat na poluvremenu na 8:8.

U nastavak su Zagrebaši ušli pomalo rezervirano, zaredali s pogreškama i promašajima, obrana nije bila na razini iz prvog dijela pa Makedonci polako počinju stvarati rezultatsku prednost. Mojsovski i Mojsovski su zabijali, iskoristili su i isključenje Vukića, a na isteku 40. minute je 12:8. Otišli su domaćini i na +5, a tek Kopljar u 42. minuti postiže prvi pogodak za zagrebački sastav u drugom poluvremenu.

Nije CO Zagreb uspio realizirati još jedan sedmerac, a 15 minuta prije kraja na semaforu je i dalje bilo velikih +5 za Metalurg (15:10). No, tada je proradio Vukić, zabivši dva uzastopna pogotka za Zagrebaše, Pešić je ušao i obranio sedmerac, a Matulić, koji je ušao umjesto Horvata smanjuje prednost.

Na parket je ušao i Štrlek, ali samo kako bi uspješno realizirao jedan udarac s linije sedam metara, a Matulić novim pogotkom s krila za 15:14 nastavlja s dobrom partijom. Međutim, tu su se malo probudili i domaći rukometaši te osam minuta prije kraja drže prednost na +2. Pešić je u završnici ušao na vrata i nastavio s obranama, omogućivši Kopljaru dvije prilike u napadu za izjednačenje, ali jedna lopta otišla je preko gola, druga u vratnicu pa je Metalurg i dalje bio u minimalnom vodstvu.

Uzbudljiva i neizvjesna završnica najavljena je četiri minute prije kraja kada Vukić uspijeva odlično osvojiti jednu loptu, otrčati u kontru i zabiti za 17:17. Marić je u posljednjim minutama s dva pogotka držao rezultat u egalu, a posljednji napad na utakmici, za pobjedu, imali su domaći rukometaši. Kozlina je uspio uputiti udarac, no, pogodak mu nije priznat, vraćena je akcija na deveterac, a u posljednjem šutu makedonska lopta pogodila je gredu, a završeno je 19:19.

Neodlučeni rezultat, nakon ove žestoke rukometne bitke i izuzetno borbenog dvoboja možda je i najrealniji konačni ishod derbija regionalne SEHA lige.

• Robinjo14.11.2011. u 19:43
    pešić samo 3 obrane?..ja sam vidio obranu penala, obranu 2 puta sa livog krila, zatim obranu kad se lopta odbila u polje a tkz. ničiju loptu suci su dali makedoncima..pa obranu sa desnog krila.a sve u zadnji 10 minuta...
    Robinjo
  • Obrisan korisnik14.11.2011. u 12:37
    Lino je prije svega dugi niz godina trenirao veliku vecinu zagrebasa tako da ako neko zna kako ih zaustavit to je onda Lino...Metalurg je uzrasao u jednu respektabilnu momcad koja je konkurentna i na europskoj razini...pitanje je samo kaj bi lino napravio od Zagreba da su mu dali rukometni dom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.11.2011. u 01:22
    Nexe u skopju nije dobio zbog sudaca a zagreb  zato što igra na staru slavu(iako u skopju  teško itko može dobiti) zagreb je zabio samo 19 golova(halooooooooooooo)    kako onda očekivati pobjedu....
  • Obrisan korisnik14.11.2011. u 01:01
    el pistorelo daj se nemoj sramotit s tim izjavama da je nexe bolji od Zagreba, nemoj ispadat glup jer ti to nije potrebno Lino je jako dobro poslozio metalurg i gledo sam ih u LP i stvarno su dobri a na domacem su terenu maltene nepobjedivi!
  • Obrisan korisnik14.11.2011. u 00:31