Josip Tolić • nedjelja, 13.11.2011.

U subotnjim utakmicama devetog kola regionalne rukometne lige Lovćen bez većih problema slavio je u crnogorskom derbiju kod Sutjeske 26:20, a skopski Vardar odnio je tijesnu pobjedu u Ljubuškom svladavši Izviđač Mi grupu 28:27.

Sutjeska Nikšić - Lovćen Cetinje 20:26 (10:14)

Cetinjani su konačno dohvatili prvu gostujuću pobjedu u SEHA ligi, i to protiv nikšićke Sutjeske koja nastavlja redati poraze. U ne pretjerano lijepoj utakmici Lovćen se polako rezultatski odvajao uz sjajno raspoloženog Marka Jovetića u fazi napada i obrane do odmora je stekao četiri gola prednosti (14:10).

Nastavak je protekao u nešto sporijem tempu. Sutjeska se, predvođena Đodićem, u nekoliko navrata pokušavala vratiti u susret, no u ključnim trenucima Marković i Grbović zadržavali su razliku koja je Cetinjanima jamčila mirnu završnicu. Najefikasniji u domaćim redovima bio je Đodić s devet pogodaka, dok se kod Lovćena Jovetić osam puta upisao u listu strijelaca.

"Da nam je neko na početku ponudio pet pobjeda u devet kola, objeručke bi to prihvatili. Razbili smo barijeru što se tiče trijumfa na strani kada je regionalna liga u pitanju i to puno znači. Svaki je bod u ovako jakoj ligi velik. Iz meča u meč igramo sve bolje i siguran sam da nas sada i mnogo jače ekipe gledaju drugim očima", izjavio je kapetan Lovćena Igor Marković.

"U srijedu nas opet očekuje meč sa Lovćenom u domaćem prvenstvu i tu se nadam da ćemo dati maksimum. Ta nam je utakmica mnogo važnija od utakmice u regionalnoj ligi koja nam služi za uigravanje", zanimljiv je komentar trenera Sutjeske Zorana Kastratovića.

Izviđač Mi grupa - Vardar Skoplje 27:28 (11:12)

Niti drugi domaćin, Izviđač Mi grupa iz Ljubuškog, koja također slabo stoji u prvenstvu s tek jednom pobjedom, danas nije upisao pobjedu, no bio je vrlo blizu toga. Vardar iz Skoplja slavio je s tijesnih 28:27. Bio je to uzvrat Makedonaca za ispadanje u Kupu EHF-a prije mjesec dana od iste ekipe.

Do 12. minute igralo se "gol na gol" a onda su se gosti serijom 5:0 odvojili na 9:3. Skauti su potom uzvratili, pa se na predah otišlo s jednim golom prednosti za makedonski sastav.

Drugih 30 minuta praktički je bila preslika prvog poluvremena, opet se Vardar odvojio, pa Izviđač stizao njegovu prednost. Dobar otpor trećeplasiranoj ekipi lige pružili su Matić i Milinović koji su u posljednjih deset minuta dvaput dovodili Ljubušake u vodstvo, no skopski je sastav, uz pomoć nekoliko dvojbenih sudačkih odluka, naposljetku ipak slavio minimalnom razlikom.