Metaloplastika Šabac 28:28 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

Metaloplastika i Borac podijelili bodove

Mihaela Bradovski • petak, 23.12.2011.

Iako su rukometaši Borca gotovo čitav susret držali prednost nad sastavom Metaloplastike, zaostala utakmica 9. kola završila je podjelom bodova...

Domaća momčad povela je s minimalnih 3:2, nakon čega je uslijedila 6:1 serija BiH predstavnika koja mu je već u toj ranoj fazi susreta osigurala osjetniju prednost. Prednost nad Metaloplastikom sve do završnih minuta kretala se oko četiri pogotka razlike. Ipak, prilikom odlaska na odmor semafor je pokazivao tek +2 za Borac.

Sastav Metaloplastike sredinom drugog poluvremena primaknuo se na pogodak zaostatka, ali Borac tada ponovno ulazi u seriju te u posljednjih deset minuta dvoboja ulazi s četiri pogotka prednosti nad domaćinom. Činilo se tada da će finiš dvoboja biti lišen neizvjesnosti.

Metaloplastika je u tim završnim minutama postigla šest brzih pogodaka, dok je u njenu mrežu pronašao tek jedan šut i u posljednju minutu ušla je s pozitivnih 28:27. Posljednji pogodaka na susretu, postigao je Obradović 15 sekundi prije kraja za konačnih 28:28. Domaći rukometaši imali su priliku za još jedan napad, no nisu ga uspjeli realizirati.

Luka Mitrović sa šest pogodaka bio je prvo napadačko ime u redovima Metaloplastike, dok su igru Borca u napadu predvodili s pogotkom više Đukić i Trivundža. Spomenuti dvojac pronašao je svoje mjesto u idealnoj momčadi prošlog, osmog kola.