EP 2013. (U-21), kval. skupina 5, 14.11.2011, 17:00 h
Hrvatska (U21)
Hrvatska (U21) 4:0(2:0) Estonija (U21)

Mladi Hrvati uvjerljivi protiv Estonaca

Borna Rupnik • ponedjeljak, 14.11.2011.

Mlada nogometna reprezentacija Hrvatske upisala je drugu pobjedu u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo, Po drugi su puta izabranici Ive Šuška bili bolji od Estonaca...

Hrvatska U21 - Estonija U21 4:0 (2:0)

Stadion Aldo Drosina, Pula. Kvalifikacije za EP 2013, skupina 5.
Sudac: Oleksandr Derdo (Ukrajina).

Strijelci: 1:0 - Čop (14'), 2:0 - Vukušić (42'), 3:0 - Ademi (75'), 4:0 - Vukušić (81')

Žuti kartoni: Peitre (26') Anier (29'), Jakoliš (30'), Šarić (69').

Hrvatska: Kalinić, Jakoliš, Šarić, Kelić, Pavlović, Šovšić (od 62' Ademi), Vukušić (od 83' Slišković), Šitum (od 73' Glavica), Paurević, Tičinović, Čop. Izbornik: Ivo Šušak.

Estonija: Meerits, Veis, Peitre, Jahhimovitš, Artjunin, Tenno, Podholjuzin (od 75' Kaldoja), Pebre (od 46' Liivamägi), He. Anier (od 46' Prosa), Paponov, Ha. Anier. Izbornik: Frank Bernhardt.

Premijernu pobjedu su hrvatski reprezentativci u kvalifikacijskom ciklusu za europsku smotru 2013. godine u Izraelu upisali upravo u Estoniji, a u ponedjeljak su u Puli, na stadionu Aldo Drosina, bili još uvjerljiviji protiv istog protivnika.

Nakon listopadskih 1:0, kada je pobjedu osigurao Ante Vukušić s bijele točke, ovoga su puta u mrežu estonskog vratara Marka Meeritsa završile čak četiri lopte.

A prvu je tamo poslao napadač Splita Duje Čop, već u 14. minuti susreta, što je znatno olakšalo situaciju hrvatskim nogometašima. Udvostručenje vodstva stiglo je u odličnom trenutku, pred kraj prvog poluvremena. Tada je precizan bio upravo Vukušić, koji je u Puli nosio kapetansku vrpcu.

U drugom su poluvremenu mladi Hrvati bili jednako efikasni. U 75. minuti na 3:0 povisuje Dinamov Arijan Ademi, koji je desetak minuta ranije zamijenio Zagrebovog Damira Šovšića, a "točku na i" svojim je drugim pogotkom stavio Vukušić, u 81. minuti dvoboja.

Hrvatska je tako zauzela treće mjesto u poretku, iza vodećih momčadi, Španjolske i Švicarske.