EP 2013. (U-21), kval. skupina 5, 15.08.2012, 18:00 h
Gruzija (U21) 1:1 Hrvatska (U21)
Hrvatska (U21)

Andrej Kramarić donio bod Hrvatskoj u Gruziji

Borna Rupnik • srijeda, 15.08.2012.

U svom pretposljednjem nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2013. godine, mlada hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je neriješnih 1:1 u Gruziji...

Gruzija - Hrvatska 1:1 (1:1)

Kvalifikacije za EP U21, Tbilisi
Sudac: Anatolij Abdula (Ukrajina)

Strijelci: 1:0 - Shirtladze (20'), 1:1 - Kramarić (37')

Žuti kartoni: Čanturia, Papava / Bubnjić, Kelić, Andrijašević, Ademi.

Gruzija: Nadiradze, Tvildiani, Grigalašvili, Kverkvelia, Kobahidze, Jigauri, Dzalamidze (od 81' Kohia), Čanturia, Papava, Kvekveskiri (od 46' Čapidze), Shirtladze (od 80' Gabašvili). Izbornik: A. Čivadze.

Hrvatska: Sluga, Vrsaljko, Tičinović, Bubnjić, Kelić, Andrijašević (od 57' Glavica), Ademi, Kramarić, Čop (od 63' Župarić), Caktaš, Maglica (od 75' Budimir). Izbornik. I. Šušak.

Izabranici Ive Šuška, reprezentativci do 21 godine starosti, gostovali su u srijedu u Gruziji, u glavnom gradu Tbilisiju, te odigrali utakmicu sedmog kola kvalifikacijske skupine 5 za odlazak na europsku smotru 2013. godine.

Ni jedna ni druga momčad više nije imala šanse za osvajanje jednog od prva dva mjesta, a u prvom ogledu ovih momčadi, u prvom kolu u Dugopolju, bolja je bila Gruzija (1:0), ranim pogotkom Tarhinišvilija.

Domaća je momčad prva uspjela zatresti mrežu. Nakon prilike Jigaurija u desetoj. minuti, koju je osujetio Simon Sluga, Davit Shirtladze matirao je hrvatskog vratara deset minuta poslije, na dodavanje Čanturije.

No, Hrvatska je do boda stigla već prije kraja prvog poluvremena.

Precizan je u 37. minuti, iz daljine, bio napadač Andrej Kramarić, koji je tako osigurao prvi neriješeni rezultat za Hrvatsku u ovom kvalifikacijskom ciklusu, jer su u drugom poluvremenu prigode na obje strane bile vrlo rijetke. Šuškovi su nogometaši u prvih šest utakmica upisali dvije pobjede i četiri poraza.

Gruzija i Hrvatska tako ostaju bodovno poravnate na tablici, sa sedam osvojenih bodova, ispred Estonije koja ima samo jedan. Španjolska ima maksimalnih 18 bodova, a Švicarska je druga s 13 bodova.

Hrvatska će u posljednjem kolu, 10. rujna, gostovati u Alicanteu kod Španjolske.

• Obrisan korisnik16.08.2012. u 12:32
    Bila je i ova u21 dobra reprezentacija u kategoriji u19, dok nije došel šušak i sve uništil, kad su igrači tipa antolić i ademi počeli igrati bekove i on je neki stručnja i slijepac bi vidio da se to tak nemože raditi.
  • Obrisan korisnik15.08.2012. u 21:00
    treba maknuti ovog šuška lik blage veze nema, predzadnji ćemo biti u skupini jer nas čeka još španjolska i sa tim trenerom i tak kak igramo nemam šanse protiv španjolaca, a kaj je najbolje sama generacija nije niti tolko loša ipak su bili 4 u europi 2010 na u19 turniru.