Žorić i Perić bez šanse u Moskvi

Ante Zovko • srijeda, 16.11.2011.

Moskovski CSKA protutnjao je do pete pobjede u petom kolu Eurolige. Domaćin nije ostavio Unicaji gotovo nikakvu priliku za iznenađenje.

Favorit je opravdao svoju titulu pobjedom 77:66 riješivši posao krajem prvog i početkom drugog poluvremena, a konačni rezultat nije ni realan odnos snaga u današnjem susretu.

Momčad Luke Žorića i Hrvoja Perića držala se s domaćinom i vodila sve do sredine druge četvrtine. Moskovljani su tada ubrzali ritam i serijom 8:0 poveli sedam razlike. Početkom nastavka nastavili su istom dinamikom, a Španjolci su se raspali i prednost je postala dvoznamenkasta.

U jednom trenutku u trećoj četvrtini CSKA je vodio 62:39, a uz odmaranje prvih violina i španjolska je momčad uspjela ublažiti očekivani poraz.

Andrej Kiriljenko opet je držao "sat obrane". Valorizaciju 39 za 35 minuta na parketu zaradio je sa 17 poena (12/13 s linije slobodnih bacanja), devet skokova (sedam obrambenih), dvije asistencije, šest ukradenih i jednom izgubljenom loptom. Miloš Teodosić bio je prvi strijelac s 19 poena uz dva skoka i četiri asistencije. Nenad Krstić upisao je 12 poena i sedam skokova, a Aleksej Šved deset poena, dva skoka i tri asistencije.

Žorić je igrao 11 i pol minuta te ubacio dva poena (ukupni šut 1/2) i dodao tri skoka. Perić je bio sedam minuta na parketu. Upisao je po asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu. Joel Freeland pogodio je 14 puta (šut za dva 5/12) uz devet skokova, a po 13 Earl Rowland i Tremmell Darden.

• Obrisan korisnik16.11.2011. u 21:13
    kirilenko je lud totalno,bolestan ucinak;pogotovo 6 ukradenih!!! al neobicno je da je sve zabio sa bacanja,he,al dobro,imaju 5-0 pa sad mogu mirno odmarat..